Collaborative Translation Project for Maps Marker Pro - en to gl_ES translation catalogue (1142 entries)

en: #1 mapping plugin for WordPress
gl_ES: O plugin de mapas #1 para WordPress

en: %1$s markers added, %2$s markers updated, %3$s markers skipped, %4$s errors
gl_ES: %1$s marcadores engadidos, %2$s marcadores actualizados, %3$s marcadores omitidos, %4$s erros

en: (no name)
gl_ES: (sen nome)

en: (no title)
gl_ES: (sen título)

en: <a href="%1$s">Please renew your access to updates and support to keep your plugin up-to-date and safe</a>.
gl_ES: <a href="%1$s">Por favor, renove o seu acceso para recibir actualizacións e soporte para manter o seu plugin actualizado e seguro</a>.

en: A map with ID %1$s does not exist.
gl_ES: Non existe un mapa co  ID %1$s.

en: A marker with ID %1$s does not exist.
gl_ES: O marcador coa ID %1$s non existe.

en: AJAX request
gl_ES: Petición AJAX

en: API endpoint
gl_ES: Ponto de fin de API

en: API key
gl_ES: clave API

en: API key missing
gl_ES: Falta a clave de API

en: API key optional
gl_ES: Clave API opcional

en: API key required
gl_ES: É necesaria unha clave de API

en: Access to updates and support valid until
gl_ES: Acceso a actualizacións e soporte válido ata

en: Action
gl_ES: Acción

en: Activate
gl_ES: Activar

en: Add
gl_ES: Engadir

en: Add Map
gl_ES: Engadir mapa

en: Add basemap
gl_ES: Engadir mapa base

en: Add close button
gl_ES: Engadir botón de pechar

en: Add filter
gl_ES: Engadir filtro

en: Add from GeoJSON
gl_ES: Engadida dende GeoJSON

en: Add map
gl_ES: Engadir mapa

en: Add maps
gl_ES: Engadir mapas

en: Add marker
gl_ES: Engadir marcador

en: Add markers
gl_ES: Engadir marcadores

en: Add new layer
gl_ES: Engadir nova capa

en: Add new map
gl_ES: Engadir novo mapa

en: Add new marker
gl_ES: Engadir un novo marcador

en: Add or edit map
gl_ES: Engadir ou editar mapa

en: Add or edit marker
gl_ES: Engadir ou editar marcador

en: Add overlay
gl_ES: Engadir sobreimpresión

en: Add popup to track
gl_ES: Engadir xanela emerxente ao rastreo

en: Add/edit custom layer
gl_ES: Engadir/editar capa personalizada

en: Added shapes
gl_ES: Formas engadidas

en: Adding a new translation or updating an existing one is quite easy - please visit %s for more information.
gl_ES: Engadir unha nova tradución ao actualizar unha xa existente é moi doado - Por favor visite %s para máis información.

en: Address
gl_ES: Enderezo

en: Adds a map shortcode.
gl_ES: Engade un código curto de mapa.

en: Admin area
gl_ES: Zona de administración

en: Advanced
gl_ES: Avanzado

en: Affiliate ID
gl_ES: ID de afiliado

en: Affiliates
gl_ES: Afiliados

en: Afrikaans
gl_ES: Africáner

en: Albanian
gl_ES: Albanés

en: All
gl_ES: Todo

en: All maps
gl_ES: Todos os mapas

en: All markers
gl_ES: Todos os marcadores

en: All markers except from these maps
gl_ES: Todos os marcadores agás os destes mapas

en: Allowed file types
gl_ES: Tipos de arquivo permitidos

en: Also load shapes for added filters
gl_ES: Tamén carga formas para filtros engadidos

en: Always
gl_ES: Sempre

en: Always initialize the map with the view seen here, regardless of the screen size of the device viewing it
gl_ES: Inicializa sempre o mapa coa vista que se ve aquí, independentemente do tamaño da pantalla do dispositivo que o estea visualizando

en: Amharic
gl_ES: Amárico

en: An API key is required if you want to use Azure Maps. For more information on how to get an API key, please visit %1$s.
gl_ES: É necesaria unha clave da API se queres usar Azure Maps. Para máis información sobre como obter unha clave da API, visita %1$s.

en: An API key is required if you want to use Bing Maps. For more information on how to get an API key, please visit %1$s.
gl_ES: É necesaria unha clave de API se desexas usar Bing Maps. Para máis información sobre como obter unha clave de API, visita %1$s.

en: An older installation was detected.
gl_ES: Detectouse unha instalación antiga.

en: An unknown error has occured
gl_ES: Ocorreu un erro descoñecido.

en: And
gl_ES: E

en: App icon URL
gl_ES: URL da icona da aplicación

en: Apply
gl_ES: Aplicar

en: Apply settings to all maps
gl_ES: Aplicar axustes a todos os mapas

en: Apply settings to all markers
gl_ES: Aplicar os axustes a todos os marcadores

en: Apply settings to all markers assigned to these maps (will not apply to markers added via filters)
gl_ES: Aplicar a configuración a todos os marcadores asignados a estes mapas (non se aplicará aos marcadores engadidos mediante filtros)

en: Apply settings to these maps
gl_ES: Aplicar axustes a estes mapas

en: Apply settings to these markers
gl_ES: Aplicar os axustes a estes marcadores

en: Arabic
gl_ES: Árabe

en: Arabic (Saudi Arabia)
gl_ES: Árabe (Arabia Saudíta)

en: Arcs
gl_ES: Arcos

en: Are you sure you want to apply the chosen layers to the selected maps? This cannot be undone.
gl_ES: Estás seguro de que queres aplicar as capas elixidas aos mapas seleccionados? Isto non se pode desfacerse.

en: Are you sure you want to apply the chosen settings to the selected maps? This cannot be undone.
gl_ES: Estás seguro de que queres aplicar as configuracións elixidas aos mapas seleccionados? Isto non pode desfacerse.

en: Are you sure you want to apply the chosen settings to the selected markers? This cannot be undone.
gl_ES: Está seguro de que desexa aplicar os axustes elixidos aos marcadores seleccionados? Esta acción non se pode desfacer.

en: Are you sure you want to delete the map with ID %1$s?
gl_ES: Estás seguro de que queres eliminar o mapa con ID %1$s?

en: Are you sure you want to delete the marker with ID %1$s
gl_ES: Estás seguro de que queres eliminar o marcador con ID %1$s?

en: Are you sure you want to delete the selected icons? This cannot be undone!
gl_ES: Está seguro de que desexa eliminar as iconas seleccionadas? Esta acción non se pode desfacer.

en: Are you sure you want to delete this marker?
gl_ES: Está seguro de que quere eliminar este marcador?

en: Are you sure you want to replace these icons? This cannot be undone.
gl_ES: Estás seguro de que queres substituír estas iconas? Isto non pode desfacerse.

en: Are you sure you want to reset the settings to their defaults? This cannot be undone!
gl_ES: Seguro que quere reiniciar todos os axustes aos seus valores por defecto? Isto non se pode desfacer!

en: Are you sure?
gl_ES: Está seguro?

en: Armenian
gl_ES: Armenio

en: Ascending
gl_ES: Ascendente

en: Assamese
gl_ES: Asamés

en: Assign all unassigned markers to a map
gl_ES: Asignar todos os marcadores sen asignar a un mapa

en: Assign markers
gl_ES: Asignar marcadores

en: Assign markers to this map
gl_ES: Asignar marcadores a este mapa

en: Assign the selected markers to the map with ID %1$s
gl_ES: Asigna os marcadores seleccionados ao mapa con ID %1$s.

en: Assigned to map
gl_ES: Asignado a mapa

en: Assignment mode
gl_ES: Modo de asignación

en: Assignments
gl_ES: Asignacións

en: Attention: if you change the shortcode after having embedded shortcodes into content, the shortcode on these pages has to be changed manually. Otherwise, these maps will not be show!
gl_ES: Atención: se cambias o código curto despois de ter embebido os códigos curtos no contido, o código curto nestas páxinas deberá ser cambiado manualmente. Se non, eses mapas non se mostrarán!

en: Attribution
gl_ES: Atribución

en: Attribution text to show on the map when the layer is active
gl_ES: Texto de atribución a amosar no mapa cando a capa está activa

en: Authentication configuration
gl_ES: Configuración de autenticación

en: Authentication for Google Maps APIs Premium Plan customers
gl_ES: Autentificación para os clientes de Google Maps Premium Plan

en: Authentication method
gl_ES: Método de verificación

en: Author
gl_ES: Autor

en: Auto close
gl_ES: Fechar automaticamente

en: Automatic (use WordPress default)
gl_ES: Automático (usa WordPress por defecto)

en: Automatic (use the WordPress language setting)
gl_ES: Automático (usar a configuración de idioma de WordPress)

en: Automatic (use the browser language setting)
gl_ES: Automático (usar os axustes de idioma do navegador)

en: Autostart
gl_ES: Inicio automático

en: Available placeholders
gl_ES: Marcadores dispoñibles

en: Available providers
gl_ES: Provedores dispoñíbeis

en: Azerbaijani (Latin)
gl_ES: Acerbaixano (Latín)

en: Azure Maps API key
gl_ES: Clave de API de Azure Maps

en: Background color
gl_ES: Cor de fondo

en: Backup and restore
gl_ES: Copia de seguridade e restauración

en: Backup completed successfully
gl_ES: A copia de seguridade completouse sen problemas

en: Backup or restore settings
gl_ES: Preferencias de copia de seguridade/restauración

en: Backup, restore & reset
gl_ES: Copia de seguridade, restauración e reinicio

en: Basemap
gl_ES: Mapa base

en: Basemaps
gl_ES: Mapas base

en: Basque
gl_ES: Vasco

en: Batch update layers
gl_ES: Actualización en lote das capas

en: Batch update map settings
gl_ES: Actualizar en lote axustes de mapa

en: Batch update markers
gl_ES: Actualización de marcadores por lotes

en: Before you post a new support ticket, please follow the instructions on %1$s for a guideline on how to deal with the most common issues.
gl_ES: Antes de publicar un novo ticket de soporte, por favor, segue as instrucións en %1$s para obter unha guía sobre como resolver os problemas máis comúns.

en: Belarusian
gl_ES: Bielorruso

en: Below
gl_ES: Debaixo

en: Below are your current settings, encoded in JSON. Use copy and paste to create or restore a backup.
gl_ES: A continuación, están as túas configuracións actuais, codificadas en JSON. Utiliza copiar e pegar para crear ou restaurar unha copia de seguridade.

en: Beta testing
gl_ES: Probas Beta

en: Beta testing is enabled - updates will be downloaded from the beta release channel. Use these versions at your own risk, as they might be unstable, and please use the <a href="%1$s" target="_blank">helpdesk</a> for feedback.
gl_ES: A probas beta está habilitada: as actualizacións serán descargadas desde o canal de lanzamento beta. Utiliza estas versións baixo o teu propio risco, xa que poden ser inestables, e por favor, utiliza o <a href="%1$s" target="_blank">panel de axuda</a> para enviar comentarios.

en: Bevel
gl_ES: Bisel

en: Bicycle
gl_ES: Bicicleta

en: Bicycling
gl_ES: En bicicleta

en: Bing Maps (worldwide)
gl_ES: Mapas Bing (todo o mundo)

en: Bing Maps API key
gl_ES: Clave API de Bing Maps

en: Bosnian
gl_ES: Bosníaco

en: Bosnian (Latin)
gl_ES: Bosnio (Latín)

en: Both
gl_ES: Ambos

en: Bottom
gl_ES: Abaixo

en: Bounce at zoom limits
gl_ES: Rebotar nos límites de zoom

en: Bounds
gl_ES: Límites

en: Bounds will be in pixels with a top-left origin
gl_ES: Os límites estarán en píxeles con orixe superior esquerda

en: Bounty Hunters wanted - find security bugs to earn cash and licenses!
gl_ES: Búscanse cazarrecompensas - atopa erros de seguridade para gañar cartos e licencias!

en: Box zoom
gl_ES: Zoom con caixa

en: Breakpoint
gl_ES: Punto de ruptura

en: Bulgarian
gl_ES: Búlgaro

en: Burmese
gl_ES: Birmano

en: Butt
gl_ES: Remate recto

en: Buttons
gl_ES: Botóns

en: Cache directory
gl_ES: Directorio de caché

en: Cancel
gl_ES: Cancelar

en: Capabilities
gl_ES: Capacidades

en: Car
gl_ES: Coche

en: Catalan
gl_ES: Catalán

en: Catalan Spanish
gl_ES: Catalán

en: Center
gl_ES: Centrar

en: Center on map
gl_ES: Centrar no mapa

en: Central Curdish
gl_ES: Kurdo Central

en: Change
gl_ES: Cambiar

en: Change icon
gl_ES: Cambiar icona

en: Change marker icon
gl_ES: Cambiar icona do marcador

en: Change settings
gl_ES: Cambiar configuracións

en: Change units
gl_ES: Cambiar unidades

en: Changelog
gl_ES: Lista de cambios

en: Changelog could not be loaded, please try again later.
gl_ES: Non se pode cargar o rexistro de cambios.

en: Changes the countries to search in. You can pass a comma-separated list of two-letter country codes (%1$s).
gl_ES: Cambia os países de busca. Pode pasar unha lista separada por comas de códigos de país de dúas letras (%1$s).

en: Changes the countries to search in. You can pass a comma-separated list of two-letter or three-letter country codes (%1$s).
gl_ES: Cambia os países de busca. Pode pasar unha lista separada por comas de códigos de país de dous ou tres letras (%1$s).

en: Changes the language of the results. You can pass a two-letter country code (%1$s).
gl_ES: Cambia o idioma dos resultados. Podes pasar un código de país de dúas letras (%1$s).

en: Changes the language of the results. You can pass an <a href="%1$s" target="_blank">IETF language</a> tag.
gl_ES: Cambia o idioma dos resultados. Podes pasar un <a href="%1$s" target="_blank">IETF idioma</a> tag.

en: Changes the language of the results. You can pass an IETF language tag (<a href="%1$s" target="_blank">supported tags</a>).
gl_ES: Cambia o idioma dos resultados. Pode pasar unha etiqueta de idioma IETF (<a href="%1$s" target="_blank">etiquetas compatibles</a>).

en: Check migration
gl_ES: Comprobar migración

en: Chinese
gl_ES: Chinés

en: Chinese (Simplified)
gl_ES: Chinés (Simplificado)

en: Chinese (Simplified, China)
gl_ES: Chinés (Simplificado, China)

en: Chinese (Traditional)
gl_ES: Chinés (Tradicional)

en: Chinese (Traditional, Taiwan)
gl_ES: Chinés (Tradicional, Taiwán)

en: Chinese (simplified)
gl_ES: Chinés (simplificado)

en: Chinese (traditional)
gl_ES: Chinés (tradicional)

en: Choose
gl_ES: Elixir

en: Circle
gl_ES: Círculo

en: Clear measurements
gl_ES: Limpar medicións

en: Clear measurements on stop
gl_ES: Limpar medicións ao parar

en: Click and drag to <b>move point</b>
gl_ES: Faga clic e arrastre para <b>mover o punto</b>

en: Click behavior in view
gl_ES: Comportamento ao facer clic na vista

en: Click behavior out of view
gl_ES: Comportamento ao facer clic fóra da vista

en: Click here for more info
gl_ES: Faga clic aquí para obter máis información

en: Click to <b>finish line</b>
gl_ES: Faga clic para <b>rematar a liña</b>.

en: Close
gl_ES: Pechar

en: Clustering
gl_ES: Compartimentación

en: Collapsed
gl_ES: Colapsado

en: Collapsed height
gl_ES: Alto colapsado

en: Collapsed on mobile
gl_ES: Colapsado no móbil

en: Collapsed width
gl_ES: Ancho colapsado

en: Color
gl_ES: Cor

en: Columns
gl_ES: Columnas

en: Comma-separated list of bounds
gl_ES: Lista de límites separados por comas

en: Comma-separated list of layers to show
gl_ES: Lista separada por comas de capas para amosar

en: Comma-separated list of styles
gl_ES: Lista de estilos de valores separados por comas

en: Components
gl_ES: Compoñentes

en: Condensed
gl_ES: Condensado

en: Controls
gl_ES: Controis

en: Coordinates
gl_ES: Coordenadas

en: Copy
gl_ES: Copia

en: Copy detailed report to clipboard
gl_ES: Copiar informe detallado ao portapapeis

en: Could not parse settings
gl_ES: Non se poden interpretar os axustes

en: Could not replace icon
gl_ES: Non se puido substituír a icona

en: Could not retrieve file
gl_ES: Non se puido recuperar o ficheiro.

en: Count
gl_ES: Conta

en: Countries
gl_ES: Países

en: Create backup
gl_ES: Crear copia de seguridade

en: Credentials missing or incomplete
gl_ES: Faltan credenciais ou están incompletas

en: Croatian
gl_ES: Croata

en: Culture parameter
gl_ES: Parámetro cultural

en: Current page
gl_ES: Páxina actual

en: Custom
gl_ES: A medida

en: Custom JavaScript
gl_ES: Javascript a medida

en: Custom layers
gl_ES: Capas personalizadas

en: Czech
gl_ES: Checo

en: Daily
gl_ES: Diariamente

en: Danish
gl_ES: Danés

en: Data migration
gl_ES: Migración de datos

en: Data migration completed successfully
gl_ES: Completouse a migración de datos

en: Database error
gl_ES: Erro da base de datos

en: Database reset successfully
gl_ES: Base de datos restablecida con éxito.

en: Date
gl_ES: Data

en: Date & time
gl_ES: Data e hora

en: Date format
gl_ES: Formato de data

en: Date type
gl_ES: Tipo de data

en: Default culture
gl_ES: Cultura por defecto

en: Default language
gl_ES: Idioma por defecto

en: Default order by
gl_ES: Por defecto ordenar por

en: Default sort order
gl_ES: Ordenación por defecto

en: Default sorting
gl_ES: Orde por defecto

en: Delay in milliseconds between character inputs before a request to the geocoding provider is sent.
gl_ES: Retardo en milisegundos entre a entrada de caracteres antes de que se envíe unha solicitude ao provedor de xeocodificación.

en: Delete
gl_ES: Borrar

en: Delete all maps
gl_ES: Borrar todos os mapas

en: Delete all markers
gl_ES: Borrar todos os marcadores

en: Delete map
gl_ES: Borrar mapa

en: Delete maps and assign markers to this map
gl_ES: Borrar mapas e asignar marcadores a este mapa

en: Delete maps and assigned markers
gl_ES: Borrar mapas e marcadores asignados

en: Delete maps and unassign markers
gl_ES: Elimina capa e marcas asignadas

en: Delete marker
gl_ES: Borrar marcador

en: Delete markers
gl_ES: Borrar marcadores

en: Delete other maps
gl_ES: Borrar outros mapas

en: Delete other markers
gl_ES: Borrar outros marcadores

en: Delete selected
gl_ES: Borrar seleccionados

en: Delete the selected maps and assign all their markers to the map with ID %1$s
gl_ES: Borrar os mapas seleccionados e asigna todos os seus marcadores ao mapa co ID %1$s

en: Delete the selected maps and their markers?
gl_ES: Borrar os mapas seleccionados e os seus marcadores?

en: Delete the selected maps and unassign their markers?
gl_ES: Borrar os mapas seleccionados e desasignar os seus marcadores?

en: Delete the selected markers?
gl_ES: Borrar os marcadores seleccionados?

en: Descending
gl_ES: Descendente

en: Description
gl_ES: Descrición

en: Direction
gl_ES: Dirección

en: Directions
gl_ES: Indicacións

en: Directions provider
gl_ES: Provedor de direccións

en: Disable at zoom
gl_ES: Desactivar ao facer zoom

en: Disabling this option allows you to display unfiltered popups and is only recommended if special HTML tags are needed.
gl_ES: Desactivando esta opción permítense mostrar xanelas emerxentes sen filtrar e só se recomenda se se necesitan etiquetas HTML especiais.

en: Distance
gl_ES: Distancia

en: Distance precision
gl_ES: Precisión da distancia

en: Distance unit
gl_ES: Unidade de distancia

en: Distribute the license key to all subsites
gl_ES: Distribúe a chave de licenza a todos os subsites.

en: Domain
gl_ES: Dominio

en: Double click zoom
gl_ES: Zoom con dobre pulsación

en: Download
gl_ES: Descargar

en: Dragging
gl_ES: Arrastrar

en: Draw
gl_ES: Debuxar

en: Draw circle
gl_ES: Debuxar círculo

en: Draw marker
gl_ES: Debuxar marcador

en: Draw radius
gl_ES: Debuxar radio

en: Driving
gl_ES: Conducindo

en: Duplicate maps
gl_ES: Duplicar mapas

en: Duplicate maps and assign the same markers
gl_ES: Duplicar mapas e asignar os mesmos marcadores

en: Duplicate markers
gl_ES: Duplicar marcadores

en: Duplicate the selected maps and assign their respective markers?
gl_ES: Duplicar os mapas seleccionados e asignar os seus marcadores correspondentes?

en: Duplicate the selected maps?
gl_ES: Duplicar os mapas seleccionados?

en: Duplicate the selected markers?
gl_ES: Duplicar os marcadores seleccionados?

en: Duration
gl_ES: Duración

en: Dutch
gl_ES: Holandés

en: Dutch (Netherlands)
gl_ES: Neerlandés (Países Baixos)

en: Edge buffer tiles
gl_ES: Mosaicos de límite de buffer

en: Edit
gl_ES: Editar

en: Edit map
gl_ES: Editar mapa

en: Edit marker
gl_ES: Editar marcador

en: Edit other maps
gl_ES: Editar outros mapas

en: Edit other markers
gl_ES: Editar outros marcadores

en: Edit post
gl_ES: Editar publicación

en: Elevation
gl_ES: Elevación

en: Elevation chart
gl_ES: Gráfico de elevación

en: Email
gl_ES: Correo Electrónico

en: Enable
gl_ES: Activar

en: Enable / disable
gl_ES: Habilitar / deshabilitar

en: End
gl_ES: Fin

en: End icon
gl_ES: Icona de final

en: English
gl_ES: Inglés

en: English (Australia)
gl_ES: Inglés (Australia)

en: English (Australian)
gl_ES: Inglés (Australiano)

en: English (Great Britain)
gl_ES: Inglés (Gran Bretaña)

en: English (New Zealand)
gl_ES: Inglés (Nova Zelandia)

en: English (USA)
gl_ES: Inglés (EUA)

en: English (United Kingdom)
gl_ES: Inglés (Inglaterra)

en: English (United States)
gl_ES: Inglés (Estados Unidos)

en: Enter your affiliate ID to replace the default MapsMarker.com backlink on all maps with your personal affiliate link - enabling you to receive commissions up to 50% from sales of the pro version.
gl_ES: Introduza o seu IDE de afiliado para substituír a ligazón predeterminado de MapsMarker.com en todos os mapas pola súa ligazón de afiliado persoal, o que lle permitirá recibir comisións de ata o 50% polas vendas da versión Prol.

en: Error
gl_ES: Erro

en: Error loading GPX
gl_ES: Erro ao cargar GPX

en: Error: The local key is invalid for this license.
gl_ES: Error: la clave local es inválida para esta licencia.

en: Error: The local key is invalid.
gl_ES: Erro: A clave local non é válida.

en: Error: The local license key is invalid for this location.
gl_ES: Erro: A clave de licenza local non é válida para esta localización.

en: Error: This license has an invalid status.
gl_ES: Erro: Esta licenza ten un estado non válido.

en: Error: This license has been suspended. This usually happens when someone tries to register a second trial license for the same domain. <a href="%1s" target="_blank">Please click here to get a non-expiring license for this domain.</a>
gl_ES: Erro: Esta licenza foi suspendida. Isto adoita ocorrer cando alguén tenta rexistrar unha segunda licenza de proba para o mesmo dominio. <a href="%1s" target="_blank">Faga clic aquí para obter unha licenza sen caducidade para este dominio.</a>

en: Error: This license is pending review.
gl_ES: Erro: Esta licenza está pendente de revisión.

en: Error: This version of the plugin was released after your download access expired. Please <a href="%1$s" target="_blank">renew your download and support access</a> or <a href="%2$s" target="_blank">downgrade to version %3$s or older</a>.
gl_ES: Erro: Esta versión do plugin publicouse despois de que expirase o seu acceso de descarga. Por favor <a href="%1$s" target="_blank">renove o seu acceso de descarga e asistencia</a> ou <a href="%2$s" target="_blank">descenda á versión %3$s ou anterior</a>.

en: Error: a new local license key could not be obtained. Please see %s for more information
gl_ES: Erro: non se puido obter unha nova clave de licenza local. Consulte %s para obter máis información

en: Error: map could not be loaded - a map with ID %1$s does not exist. Please contact the site owner.
gl_ES: Erro: o mapa non se puido cargar - non existe un mapa co ID %1$s. Por favor, contacta co propietario do sitio.

en: Error: map could not be loaded - a marker with ID %1$s does not exist. Please contact the site owner.
gl_ES: Erro: non se pode cargar o mapa - non existe un marcador con ID %1$s. Contacte co propietario.

en: Error: map could not be loaded - invalid shortcode. Please contact the site owner.
gl_ES: Erro: o mapa non se puido cargar - código curto non válido. Por favor, contacta co propietario do sitio.

en: Error: too many requests. Please try again in %s seconds.
gl_ES: Erro: demasiadas peticións. Por favor, ténteo de novo en %s segundos.

en: Estonian
gl_ES: Estoniano

en: Evenodd
gl_ES: Par-impar

en: Example
gl_ES: Exemplo

en: Example link for map with ID 1: %1$s
gl_ES: Ligazóns de exempo para mapa con ID 1: %1$s

en: Example link to fullscreen map with ID 1: %1$s
gl_ES: Exemplo de ligazón a mapa en pantalla completa ID 1: %1$s

en: Example links for map with ID 1: %1$s, %2$s, %3$s
gl_ES: Ligazóns de exempo para mapa con ID 1: %1$s, %2$s, %3$s

en: Exclude specific maps
gl_ES: Excluír mapas específicos

en: Exit fullscreen
gl_ES: Saír de pantalla completa

en: Expanded
gl_ES: Expandido

en: Expired
gl_ES: Caducado

en: Expires
gl_ES: Expira en

en: Expiry
gl_ES: Caducidade

en: Export as GeoJSON
gl_ES: Exportar como GeoJSON

en: Export as GeoRSS
gl_ES: Exportar como GeoRSS

en: Export as KML
gl_ES: Exportar como KML

en: Export completed successfully
gl_ES: A exportación completouse sen problemas

en: Export endpoint
gl_ES: Punto de acceso de exportación

en: Export markers
gl_ES: Exportar marcadores

en: External URLs require an "allow origin" header
gl_ES: As URLs externas requiren un encabezado "allow origin".

en: Failed to send request
gl_ES: Fallou ao enviar a solicitude.

en: Fallback basemap
gl_ES: Mapa base alternativo

en: Feed could not be retrieved, please try again later or read the latest blog posts at %1$s.
gl_ES: O canal de contidos non puido ser recuperado, por favor ténteo de novo máis tarde ou lea as últimas entradas do blogue en %1$s.

en: File (all markers will be assigned according to their assignment info in the file)
gl_ES: Arquivar (todos os marcadores serán asignados segundo a súa información de asignación no arquivo)

en: File could not be opened
gl_ES: Non se puido abrir o arquivo

en: File could not be parsed
gl_ES: O arquivo non se pode interpretar

en: File could not be read
gl_ES: O arquivo non se pode ler

en: File could not be written
gl_ES: O arquivo non se pode escribir

en: File missing
gl_ES: Falta o arquivo

en: File not found
gl_ES: Arquivo non atopado

en: File type
gl_ES: Tipo de arquivo

en: Filename missing
gl_ES: Falta o nome de arquivo

en: Fill
gl_ES: Recheo

en: Fill color
gl_ES: Cor de recheo

en: Fill opacity
gl_ES: Opacidade de recheo

en: Fill rule
gl_ES: Regra de recheo

en: Filter logic "and" will only show markers that are assigned to all selected filters at the same time. This is almost never desired. Please only change this if you are sure it is the correct setting for your map
gl_ES: O filtro lóxico "and" só mostrará os marcadores asignados a todos os filtros seleccionados ao mesmo tempo. Isto case nunca é desexable. Por favor, cambia esta opción só se estás seguro de que é a correcta para o teu mapa.

en: Filter mode
gl_ES: Modo de filtro

en: Filters
gl_ES: FIltros

en: Filters control
gl_ES: Control de filtros

en: Find a location
gl_ES: Atopar unha localización

en: Finnish
gl_ES: Finlandes

en: First name
gl_ES: Nome

en: Fit all markers
gl_ES: Axustar todos os marcadores

en: Fit markers after searching
gl_ES: Axustar os marcadores tras a procura

en: Fixed (all markers will be assigned to the selected maps, even if they have assignment info in the file)
gl_ES: Corrixido (todos os marcadores serán asignados aos mapas seleccionados, aínda que teñan información de asignación no arquivo).

en: Fixed zoom level
gl_ES: Nivel de zoom fixo

en: Follow @MapsMarker on Twitter
gl_ES: Sigue a @MapsMarker en Twitter

en: Follow MapsMarker on Facebook
gl_ES: Segue a MapsMarker en Facebook

en: For a community-curated list of custom layers and WMS services, please visit %1$s.
gl_ES: Para unha lista curada pola comunidade de capas personalizadas e servizos WMS, visita %1$s.

en: For a comparison of supported geocoding providers, please visit %1$s.
gl_ES: Para comparar provedores de xeocodificacion soportados, visite %1$s.

en: For a tutorial on how to get your free LocationIQ Geocoding API key, please visit %1$s.
gl_ES: Para un titorial sobre como obter a túa clave gratuíta da API de xeocodificación de LocationIQ, visita %1$s.

en: For a tutorial on how to get your free MapQuest Geocoding API key, please visit %1$s.
gl_ES: Para un titorial de como obter unha clave gratuita de MapQuest Geocoding API, visita %1$s.

en: For a tutorial on how to get your free TomTom Geocoding API key, please visit %1$s.
gl_ES: Para un titorial sobre como obter a túa clave gratuíta da API de xeocodificación de TomTom, visita %1$s.

en: For more details about the export feature and a tutorial on how to convert the output file into other formats, please visit %1$s.
gl_ES: Para máis detalles sobre a función de exportar e un titorial para converter o arquivo de saída a outros formatos, visita %1$s.

en: For more details about the import feature, file requirements and a tutorial on how to convert between formats, please visit %1$s.
gl_ES: Para máis detalles sobre a función de importación, os requisitos do ficheiro e un titorial sobre como converter entre formatos, visita %1$s.

en: For more info on the Maps Marker affiliate program and how to get your affiliate ID, please visit %1$s.
gl_ES: Para máis información sobre o programa de afiliados de Maps Marker e como obter o teu ID de afiliado, visita %1$s.

en: For terms of services, pricing, usage limits and a tutorial on how to register a Google Geocoding API key, please visit %1$s.
gl_ES: Para os termos de servizo, prezos, límites de uso e un titorial sobre como rexistrar unha chave da API de xeocodificación de Google, visita %1$s.

en: For terms of services, pricing, usage limits and more please visit %1$s.
gl_ES: Para termos e servizos, prezo, límites de uso, etc. visite %1$s.

en: Format
gl_ES: Formato

en: Free trial license valid until
gl_ES: A licencia de proba e válida ata

en: French
gl_ES: Francés

en: French (Canada)
gl_ES: Francés (Canadá)

en: French (France)
gl_ES: Francés (Francia)

en: Frontend
gl_ES: Zona pública

en: Fullscreen
gl_ES: Pantalla completa

en: Fullscreen button
gl_ES: Botón de pantalla completa

en: Fullscreen endpoint
gl_ES: Punto de acceso a pantalla completa

en: Fullscreen map
gl_ES: Mapa a pantalla completa

en: GPX URL
gl_ES: URL GPX

en: GPX control
gl_ES: Control GPX

en: GPX download
gl_ES: Descargar GPX

en: GPX download button
gl_ES: Botón de descarga GPX

en: GPX track <span class="count">(%s)</span> | GPX tracks <span class="count">(%s)</span>
gl_ES[0]: Trazados GPX <span class="count">(%s)</span>
gl_ES[1]: Trazados GPX <span class="count">(%s)</span>

en: GPX tracks
gl_ES: Trazados GPX

en: Galician
gl_ES: Galego

en: General
gl_ES: Xeral

en: GeoJSON button
gl_ES: Botón GeoJSON

en: GeoJSON export
gl_ES: Exportar GeoJSON

en: GeoRSS export
gl_ES: Exportar GeoRSS

en: GeoRss button
gl_ES: Botón GeoRSS

en: Geocoding
gl_ES: Xeocodificación

en: Geocoding bounds
gl_ES: Límites de xeocodificación

en: Geocoding control
gl_ES: Control de xeocodificación

en: Geocoding error
gl_ES: Erro de xeocodificación

en: Geocoding is the process of transforming a description of a location - like an address, name or place - to a location on the earth's surface.
gl_ES: A xeocodificación é o proceso de transformar a descrición da localización - como un enderezo, nome ou lugar - á localización na superficie terrestre.

en: Geocoding provider
gl_ES: Provedor de xeocodificación

en: Geocoding settings
gl_ES: Axustes de xeocodificación

en: Geolocation error
gl_ES: Erro de xeolocalización

en: Georgian
gl_ES: Xeorxiano

en: German
gl_ES: Alemán

en: German (Germany)
gl_ES: Alemán (Alemaña)

en: Gesture handling
gl_ES: Manexo xestual

en: Get a non-expiring license key
gl_ES: Obtén unha chave de licenza sen data de caducidade.

en: Get an unexpiring license key at %1$s and activate the license key below.
gl_ES: Obteña unha clave de licencia sen caducidade en %1$s e active a clave de licencia a continuación.

en: Get directions
gl_ES: Obter indicacións

en: Globally enables or disables the GeoJSON, KML and GeoRSS export endpoints for all maps.
gl_ES: Habilita ou deshabilita globalmente os puntos de acceso de exportación GeoJSON, KML e GeoRSS para todos os mapas.

en: Globally enables or disables the fullscreen endpoint for all maps.
gl_ES: Habilita ou deshabilita globalmente o punto de acceso a pantalla completa para todos os mapas.

en: Google Maps (worldwide)
gl_ES: Google Maps (cobertura global)

en: Google Maps APIs Premium Plan customers only
gl_ES: Plan de Google Maps APIs Premium só para clientes

en: Google styles
gl_ES: Estilos de Google

en: Greek
gl_ES: Grego

en: Grid lines color
gl_ES: Cor das liñas de grella

en: Gzip compression
gl_ES: Compresión Gzip

en: HERE Maps API key
gl_ES: Clave de API de HERE Maps

en: HTML filter for popups
gl_ES: Filtro HTML para as xanelas emerxentes

en: Hausa (Latin)
gl_ES: Hausa (Latín)

en: Header and data size mismatch at row %1$u
gl_ES: Os datos de de cabeceira e tamaño non coinciden na fila %1$u

en: Health check
gl_ES: Comprobación

en: Heart rate
gl_ES: Ritmo cardiaco

en: HeavyVehicle
gl_ES: Vehículo pesado

en: Hebrew
gl_ES: Hebreo

en: Height
gl_ES: Alto

en: Height of the icons in pixels.
gl_ES: Altura das iconas en pixeles.

en: Help & Support
gl_ES: Axuda e Soporte

en: Help translate Maps Marker Pro
gl_ES: Axuda a traducir Maps Marker Pro

en: Here you can set the backend capabilities for each user role. Administrators always have all capabilities.
gl_ES: Aquí podes establecer as capacidades do backend para cada rol de usuario. Os administradores sempre teñen todas as capacidades.

en: Hide changelog
gl_ES: Agachar rexistro de cambios

en: Hide fields with no value
gl_ES: Ocultar campos sen valor

en: Hide minimap
gl_ES: Ocultar minimapa

en: Hindi
gl_ES: Hindú

en: Hourly
gl_ES: Cada hora

en: How frequently the maps are likely to change. This value provides general information to search engines and may not correlate exactly to how often they crawl the page. Additional information available at %1$s.
gl_ES: Con que frecuencia poden cambiar os mapas. Este valor achega información xeral aos buscadores e pode non corresponder exactamente á frecuencia real coa que eles exploran a páxina. Pode obter mais información en %1$s.

en: Hungarian
gl_ES: Húngaro

en: I have read the <a href="%1$s" target="_blank">Terms of Service</a> and <a href="%2$s" target="_blank">Privacy Policy</a>.
gl_ES: Lin os <a href="%1$s" target="_blank">Termos do Servizo</a> e a <a href="%2$s" target="_blank">Política de Privacidade</a>.

en: Icelandic
gl_ES: Islandés

en: Icon
gl_ES: Icona

en: Icon anchor
gl_ES: Ancla da ícona

en: Icon replaced successfully
gl_ES: Icona substituída con éxito

en: Icon size
gl_ES: Tamaño da icona

en: Icon to replace
gl_ES: Icona a substituír

en: Icons
gl_ES: Iconas

en: Icons directory
gl_ES: Directorio de iconas

en: If a popup text is set, it will appear here
gl_ES: Se se configurou un texto emerxente aparecerá aquí

en: If empty, "WordPress Address (URL)" - %1$s - will be used.
gl_ES: Se está baleiro usarase "WordPress Address (URL)" - %1$s.

en: If empty, the entire planet will be searched.
gl_ES: Se está baleiro, buscarase todo o planeta.

en: If empty, the language set in WordPress will be used.
gl_ES: Se está baleiro, usarase o idioma por defecto de WordPress.

en: If enabled, an "Insert map" button gets added above the TinyMCE editor on post and page edit screens for easily searching and inserting maps.
gl_ES: Se se activa, engádese un botón "Inserir mapa" encima do editor TinyMCE nas pantallas de edición de entradas e páxinas para buscar e inserir mapas facilmente.

en: If enabled, and the %1$s plugin is active, links to fullscreen maps will automatically be added to the sitemap.
gl_ES: Se está activado, e o plugin %1$s está activo, as ligazóns aos mapas a pantalla completa engadiranse automaticamente ao mapa do sitio.

en: If enabled, map data is compressed to improve load times.
gl_ES: Se se activa, os datos do mapa comprímense para mellorar os tempos de carga.

en: If enabled, maps will only be loaded after they become visible in the viewport.
gl_ES: Se está activado, os mapas só se cargarán despois de facerse visibles na xanela de visualización.

en: If enabled, popups will only be loaded when needed.
gl_ES: Se está activado, as xanelas emerxentes só se cargarán cando sexa necesario.

en: If enabled, show a dropdown menu in the Wordpress Admin Bar.
gl_ES: Se está activado, amosarase un menú despregable na barra de administración de WordPress.

en: If enabled, shows a widget on the admin dashboard which displays latest markers and blog posts from mapsmarker.com.
gl_ES: Mostra un widget no panel de administración cos últimos marcadores e publicacións do blogue de www.mapsmaker.com.

en: If enabled, the first available basemap will be used as a fallback whenever there are no other valid basemaps available for a given map (e.g. when the API key for the only added basemap is removed or no basemap was added to the map at all).
gl_ES: Se está habilitado, o primeiro mapa base dispoñible usarase como reserva sempre que non haxa outros mapas base válidos dispoñibles para un mapa determinado (por exemplo, cando se elimine a clave de API para o único mapa base agregado ou non se agregou ningún mapa base ao mapa).

en: If enabled, unsupported code tags are stripped from popups to prevent injection of malicious code.
gl_ES: Se está activado, as etiquetas de código non compatibles serán eliminadas das xanelas emerxentes para previr a inxección de código malicioso.

en: If set, only tiles inside these bounds will be loaded
gl_ES: Se se establece, só se cargarán as teselas que se atopen dentro destes límites

en: If the download does not start automatically, please <a href="%1$s">click here</a>
gl_ES: Se a descarga non comeza automaticamente, <a href="%1$s">faga clic aquí</a>

en: If the list is set to right or left and the width of the map falls below this value, the list will be shown below the map instead
gl_ES: Se a lista está configurada á dereita ou á esquerda e a anchura do mapa cae por debaixo deste valor, a lista mostrarase debaixo do mapa en vez diso

en: If you are a Google Maps APIs Premium Plan customer, please change the authentication method above to "%1$s" and fill in the credentials below, which you received in the welcome email from Google.
gl_ES: Se es cliente do plan Premium das APIs de Google Maps, por favor, cambia o método de autenticación máis arriba a "%1$s" e completa as credenciais abaixo, que recibiches no correo de benvida de Google.

en: If you have any issues with your license, please <a href="%1$s" target="_blank">open a support ticket</a>.
gl_ES: Se ten algún problema coa súa licencia, <a href="%1$s" target="_blank">por favor abra un novo ticket de soporte</a>.

en: If you want to use Google Maps, you have to register a personal Google Maps JavaScript API key. For terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
gl_ES: Se desexas usar Google Maps, debes rexistrarte cunha clave persoal da API de JavaScript de Google Maps. Para termos de servizo, prezos, límites de uso e máis, visita %1$s.

en: If you want to use HERE Maps, you have to register a personal HERE account. For a tutorial, terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
gl_ES: Se desexas usar HERE Maps, debes rexistrarte cunha conta persoal de HERE. Para un titorial, termos de servizo, prezos, límites de uso e máis, visita %1$s.

en: If you want to use Lima Labs Maps, you have to register a personal Lima Labs account. For a tutorial, terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
gl_ES: Se desexa utilizar mapas de Lima Labs, debe rexistrar unha conta persoal de Lima Labs. Para acceder ao titorial, termos de servizo, prezos, límites de uso e máis, visite %1$s.

en: If you want to use Stadia Maps, you have to register a personal Stadia account. For a tutorial, terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
gl_ES: Se quere utilizar Stadia Maps, ten que crear unha conta persoal de Stadia. Para ver un titorial, as condicións dos servizos, os prezos, os límites de uso e moito máis, visite %1$s.

en: If you want to use Stadia geocoding, you have to register a personal Stadia account. For a tutorial, terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
gl_ES: Se desexa utilizar a xeocodificación de Stadia, deberá rexistrar unha conta persoal de Stadia. Para ver un titorial, as condicións dos servizos, os prezos, os límites de uso e moito máis, visite %1$s.

en: If you want to use TomTom Maps, you have to register a personal TomTom account. For a tutorial, terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
gl_ES: Se queres usar TomTom Maps, tes que rexistrar unha conta persoal en TomTom. Para un titorial, termos de servizo, prezos, límites de uso e máis información, visita %1$s.

en: If you would prefer to have no location bias, set the location to 0,0 and radius to 20000000 (20 thousand kilometers), to encompass the entire world.
gl_ES: Se prefire non ter sesgo de localización defina localización a 0,0 e o radio a 20000000 (20 mil quilómetros) para abarcar todo o mundo.

en: If your language is missing or not fully translated yet, you are invited to help on the web-based translation plattform:
gl_ES: Se a túa lingua está ausente ou non está completamente traducida, convidámoste a axudar na plataforma de tradución baseada na web:

en: Image format
gl_ES: Formato de imaxe

en: Imperial (metric)
gl_ES: Imperial (métrico)

en: Import markers
gl_ES: Importar marcadores

en: Important: please click the update button next to the license key after purchasing a renewal to finish your order.
gl_ES: Importante: por favor faga clic no botón de actualización xunto á clave de licencia despois de comprar unha renovación para rematar o seu pedido.

en: In case of any issues, you can always <a href="%1$s">reset the plugin settings</a>.
gl_ES: No caso de que teña problemas, sempre pode <a href="%1$s">reiniciar as preferencias do plugin</a>

en: Inactive (API key required)
gl_ES: Non activado (requírese unha clave de API)

en: Include specific maps
gl_ES: Incluír mapas específicos

en: Indicator line color
gl_ES: Cor da liña indicadora

en: Indicator line width
gl_ES: Anchura da liña indicadora

en: Indonesian
gl_ES: Indonesio

en: Inertia
gl_ES: Inercia

en: Inertia deceleration
gl_ES: Deceleración inercial

en: Inertia max speed
gl_ES: Velocidade inercial máxima

en: Initial view
gl_ES: Vista inicial

en: Insert map
gl_ES: Inserir mapa

en: Installation finished - you can now start creating maps!
gl_ES: Rematou a instalación - xa pode comezar a crear mapas!

en: Integration
gl_ES: Integración

en: Interaction
gl_ES: Interacción

en: Interface language
gl_ES: Idioma da interface

en: Invalid GeoJSON
gl_ES: GeoJSON non válido

en: Invalid JSON
gl_ES: JSON non válido

en: Invalid URL
gl_ES: URL non válida

en: Invalid data
gl_ES: Dato non válido

en: Invalid filename
gl_ES: Nome de arquivo non válido

en: Invalid format
gl_ES: Formato non válido

en: Invalid header row
gl_ES: Fila de cabeceira non válida

en: Invalid license key. The license key must start with %1$s
gl_ES: Clave de licenza non válida. A chave de licenza debe comezar con %1$s

en: Invalid map ID
gl_ES: ID de mapa non válido

en: Invalid marker ID
gl_ES: ID de marcador non válido

en: Invalid provider
gl_ES: Provedor inválido

en: Invalid request
gl_ES: Petición non válida

en: Invalid response
gl_ES: Resposta inválida

en: Inverses Y-axis numbering for tiles
gl_ES: Inverte a numeración do eixo-Y para as teselas

en: Irish
gl_ES: Irlandés

en: Italian
gl_ES: Italiano

en: Italian (Italy)
gl_ES: Italiano (Italia)

en: Japanese
gl_ES: Xaponés

en: JavaScript callback
gl_ES: Devolución de chamada en JavaScript

en: Jump to marker
gl_ES: Saltar a marcador

en: Jump to marker and zoom
gl_ES: Saltar a marcador e zoom

en: KML button
gl_ES: Botón KML

en: KML export
gl_ES: Exportar KML

en: Kannada
gl_ES: Canadá

en: Kazakh
gl_ES: Kazako

en: Keep current zoom level
gl_ES: Manter o nivel de zoom actual

en: Keyboard navigation
gl_ES: Navegación co teclado

en: Keyboard pan delta
gl_ES: Delta de desprazamento do teclado

en: Korean
gl_ES: Coreano

en: Kyrgyz
gl_ES: Kirguiz

en: Language
gl_ES: Idioma

en: Last name
gl_ES: Apelidos

en: Latest available version:
gl_ES: Última versión dispoñible:

en: Latest news
gl_ES: Últimas noticias

en: Latitude (south), Longitude (west), Latitude (north), Longitude (east)
gl_ES: Latitude (sur), Lonxitude (oeste), Latitude (norte), Lonxitude (leste)

en: Latvian
gl_ES: Lituano

en: Layers
gl_ES: Capas

en: Layers control
gl_ES: Control de capas

en: Left
gl_ES: Esquerda

en: Libraries, services and images
gl_ES: Bibliotecas, servizos e imaxes

en: License
gl_ES: Licencia

en: License Key
gl_ES: Clave de licencia

en: License key missing
gl_ES: Falta a clave de licenza

en: License registered to
gl_ES: Licencia rexistrada a

en: License settings
gl_ES: Axustes da licencia

en: Lima Labs API key
gl_ES: Clave API de Lima Labs

en: Line cap
gl_ES: Remate de liña

en: Line color
gl_ES: Cor de liña

en: Line join
gl_ES: Unión de liñas

en: Line tension
gl_ES: Tensión da liña

en: Line width
gl_ES: Anchura de liña

en: Link target
gl_ES: Destino da ligazón

en: List
gl_ES: Lista

en: List action
gl_ES: Listar acción

en: List all maps
gl_ES: Lista de todos os mapas

en: List all markers
gl_ES: Lista de todos os marcadores

en: List settings
gl_ES: Axustes de listaxe

en: Lithuanian
gl_ES: Lituano

en: Loading changelog, please wait ...
gl_ES: Cargando rexistro de cambios ...

en: Locate button
gl_ES: Localizar botón

en: Location
gl_ES: Localización

en: Location biasing
gl_ES: Sesgo de localización

en: Location finder
gl_ES: Localizador de ubicación

en: LocationIQ API key
gl_ES: Clave API de LocationIQ

en: LocationIQ Geocoding API key
gl_ES: Clave da API de xeocodificación de LocationIQ

en: LocationIQ can be used without an API key. A key can be obtained after registering a personal account, which allows to raise the usage limits. For a more information, please visit %1$s.
gl_ES: LocationIQ pódese utilizar sen unha clave API. Pódese obter unha clave despois de rexistrar unha conta persoal, o que permite aumentar os límites de uso. Para obter máis información, visite %1$s.

en: Locator
gl_ES: Localizador

en: Locator fill color
gl_ES: Cor de recheo do localizador

en: Locator fill opacity
gl_ES: Opacidade do recheo do localizador

en: Locator radius
gl_ES: Radio do localizador

en: Locator stroke
gl_ES: Trazo do localizador

en: Locator stroke color
gl_ES: Cor do trazo do localizador

en: Locator stroke weight
gl_ES: Grosor do trazo do localizador

en: Logic
gl_ES: Lóxico

en: Longitude
gl_ES: Lonxitude

en: Luxembourgish
gl_ES: Luxemburgués

en: Macedonian
gl_ES: Macedonio

en: Malay
gl_ES: Malaio

en: Malay (Malaysia)
gl_ES: Malaio (Malaisia)

en: Malayalam
gl_ES: Malaio

en: Maltese
gl_ES: Maltés

en: Manage GPX tracks
gl_ES: Administrar trazados GPX

en: Manage icons
gl_ES: Administrar iconas

en: Map
gl_ES: Mapa

en: Map ID missing
gl_ES: Falta ID do mapa

en: Map could not be displayed because of an invalid license. More information can be found on the <a href="%1$s">license page</a>.
gl_ES: Non se puido mostrar o mapa porque a licenza non é válida. Máis información na <a href="%1$s"> de licenzas</a>

en: Map created with <a href="%1$s" title="%2$s">Maps Marker Pro</a> could not be displayed because of an invalid license. Please contact the site owner for more details.
gl_ES: Mapa creado con <a href="%1$s" title="%2$s">Maps Marker Pro</a> podería non ser mostrado porque a licencia non é válida. Por favor, contacte cos propietarios da web para máis información.

en: Map dimensions
gl_ES: Dimensións do mapa

en: Map lazy loading
gl_ES: Carga lenta do mapa

en: Map missing
gl_ES: Falta mapa

en: Map not found
gl_ES: Mapa non atopado

en: Map saved successfully
gl_ES: O mapa gardouse sen problemas

en: Map settings for new maps
gl_ES: Axustes de mapas para novos mapas

en: Map style
gl_ES: Estilo do mapa

en: MapQuest Geocoding API allows up to %1$s transactions/month and a maximum of %2$s requests/second with a free API key. Higher quotas are available on demand - %3$s.
gl_ES: A API de xeocodificación de MapQuest permite ata %1$s transaccións/mes e un máximo de %2$s solicitudes/segundo cunha clave de API gratuíta. Están dispoñibles cotas máis altas por demanda - %3$s.

en: MapQuest Geocoding API key
gl_ES: Clave da API de xeocodificación de MapQuest

en: Maps
gl_ES: Mapas

en: Maps Marker Pro - #1 mapping plugin for WordPress
gl_ES: Maps Marker Pro - o plugin de mapas número 1 para WordPress

en: Maps Marker Pro - plugin update available!
gl_ES: Maps Marker Pro - actualización dispoñible!

en: Maps Marker Pro 4 was completely rewritten from scratch and received a new database structure. As a result, existing data needs to be migrated. To make this as risk-free as possible, the plugin folder was renamed (which means it is considered a different plugin by WordPress) and a new database was created. This allows you to easily go back to the old plugin, should you encounter any issues, by simply deactivating this version and reactivating the old one.
gl_ES: Maps Marker Pro 4 foi reescrito completamente desde cero e recibiu unha nova estrutura de base de datos. Como resultado, os datos existentes necesitan ser migrados. Para facer isto o máis seguro posible, a carpeta do plugin foi renomeada (o que significa que WordPress o considera un plugin diferente) e creouse unha nova base de datos. Isto permíteche volver facilmente á versión antiga do plugin, se atopas calquera problema, simplemente desactivando esta versión e reactivando a anterior.

en: Maps Marker Pro has been successfully updated from version %1s to %2s!
gl_ES: Maps Marker Pro actualizouse correctamente desde a version %1s a %2s!

en: Maps and markers
gl_ES: Mapas e marcadores

en: Maps deleted successfully
gl_ES: Mapas eliminados correctamente

en: Maps per page
gl_ES: Mapas por paxina

en: MapsMarker affiliate program - sign up now and receive commissions up to 50%!
gl_ES: Programa de afiliados de Maps Maker - identifíquese e recibirá comisións de ata o 50%!

en: MapsMarker reseller program - re-sell with a 20% discount!
gl_ES: Programa revendedor MapsMarker- re-vende cun desconto de 20%!

en: MapsMarker.com backlinks
gl_ES: Ligazóns de MapsMarker.com

en: Marker ID
gl_ES: ID de marcador

en: Marker icon
gl_ES: Icona de marcador

en: Marker list
gl_ES: Lista de marcador

en: Marker mode
gl_ES: Modo marcador

en: Marker name
gl_ES: Nome do marcador

en: Marker saved successfully
gl_ES: O marcador gardouse sen problemas

en: Marker settings for new markers
gl_ES: Axustes de marcador para novos marcadores

en: Marker with ID %1$s not found
gl_ES: Non se atopa o marcador con ID %1$s

en: Marker with ID %1$s updated
gl_ES: Marcador con ID %1$s actualizado

en: Markers
gl_ES: Marcadores

en: Markers deleted successfully
gl_ES: Marcadores eliminados correctamente

en: Markers from map %1$s successfully moved to map %2$s
gl_ES: Marcadores do mapa %1$s movidos satisfactoriamente ao mapa %2$s

en: Markers per page
gl_ES: Marcadores por páxina

en: Markers successfully assigned to map %1$s
gl_ES: Marcadores satisfactoriamente asignados ao mapa %1$s

en: Markers successfully removed from map %1$s
gl_ES: Marcadores satisfactoriamente eliminados do mapa %1$s

en: Max bounds
gl_ES: Máximos límites

en: Max cluster radius
gl_ES: Radio máximo de cluster

en: Max height
gl_ES: Altura máxima

en: Max interval
gl_ES: Intervalo máximo

en: Max width
gl_ES: Ancho máximo

en: Max zoom
gl_ES: Zoom max

en: Maximum upload size exceeded
gl_ES: Excedeuse o tamaño máximo de subida

en: Maximum zoom level for which the server has tiles available
gl_ES: Nivel máximo de zoom para o que o servidor ten teselas dispoñibles

en: Measure button
gl_ES: Botón de medición

en: Metadata
gl_ES: Metadatos

en: Metadata could not be processed
gl_ES: Non se puideron procesar os metadatos

en: Method of travel
gl_ES: Medio de transporte

en: Metric
gl_ES: Métrico

en: Metric (imperial)
gl_ES: Métrico (imperial)

en: Metric units
gl_ES: Unidades métricas

en: Min width
gl_ES: Ancho mínimo

en: Min zoom
gl_ES: Zoom min

en: Minimum amount of characters that need to be typed before a request to the geocoding provider is sent.
gl_ES: Cantidade mínima de caracteres que deben ser escritos antes de que se envíe unha solicitude ao provedor de xeocodificación.

en: Minimum zoom level for which the server has tiles available
gl_ES: Nivel mínimo de zoom para o que o servidor ten teselas dispoñibles

en: Misc
gl_ES: Varios

en: Missing (markers with missing assignment info will be assigned to the selected maps)
gl_ES: Perdidos (os marcadores sen información de asignación serán asignados aos mapas seleccionados)

en: Missing (markers with missing coordinates will be geocoded)
gl_ES: Perdidos (os marcadores con coordenadas perdidas serán xeocodificados)

en: Missing address for geocoding
gl_ES: Falta enderezo para xeocodificación

en: Missing marker ID
gl_ES: Falta o ID do marcador

en: Missing or incomplete coordinates
gl_ES: Coordenadas inexistentes ou incompletas

en: Miter
gl_ES: Mitra

en: Miter-Clip
gl_ES: Recorte de mitra

en: Modified
gl_ES: Modificado

en: Mongolian (Cyrillic)
gl_ES: Mongol (Cirílico)

en: Monthly
gl_ES: Mensualmente

en: Move markers
gl_ES: Mover marcadores

en: Move markers to a map
gl_ES: Mover marcadores a unha capa

en: Move objects to map copies
gl_ES: Mover obxectos ás copias do mapa

en: Moving
gl_ES: Desprázase

en: Moving time
gl_ES: Tempo en movemento

en: Multisite-only: also update settings on all subsites
gl_ES: Só multisitio: actualizar tamén preferencias en todos os subsitios

en: Name
gl_ES: Nome

en: Name of the layer
gl_ES: Nome da capa

en: Needed for creating pretty links to fullscreen maps or API endpoints.
gl_ES: Necesítase para crear ligazóns a mapas en pantalla completa ou puntos finais de API.

en: Nepali (Nepal)
gl_ES: Nepalés (Nepal)

en: Neutral Ground Truth (Latin)
gl_ES: Latin (Neutral Ground Truth)

en: Never
gl_ES: Nunca

en: New icons will be uploaded to the following directory
gl_ES: As novas iconas cargaranse no seguinte directorio

en: New marker added
gl_ES: Novo marcador engadido

en: New shape settings
gl_ES: Novas configuracións de formas

en: New shortcode
gl_ES: Novo código curto

en: New tab
gl_ES: Nova lapela

en: News via RSS
gl_ES: Novas por RSS

en: News via email
gl_ES: Novas por email

en: No elevation data available
gl_ES: Non hai datos de elevación dispoñíbeis

en: No geographical data found
gl_ES: Non se atopou información xeográfica

en: No issues have been found.
gl_ES: Non se detectou ningún problema.

en: No limit
gl_ES: Sen límite

en: No maps selected
gl_ES: Non se seleccionaron mapas

en: No marker map shortcodes found - please click on "Start migration" to continue.
gl_ES: Non se atoparon códigos curtos de mapa de marcadores - por favor, preme en "Comezar migración" para continuar.

en: No markers are using the selected icon
gl_ES: Ningún marcador utiliza a icona seleccionada

en: No markers found
gl_ES: Non se atoparon marcadores

en: No markers selected
gl_ES: Non hai marcadores seleccionados

en: No preference
gl_ES: Ningunha preferencia

en: No preview
gl_ES: Sen vista previa

en: No preview - save and reload to see changes
gl_ES: Sen previsualización - gardar e recargar para ver os cambios

en: No results
gl_ES: Sen resultados

en: No settings selected
gl_ES: Non se seleccionou ningunha configuración

en: No supported multilingual plugin found
gl_ES: Non se atopou ningún plugin multilingüe compatible.

en: No supported multilingual plugin installed.
gl_ES: Non hai ningún plugin multilingüe compatible instalado.

en: No wrap
gl_ES: Non se cinguen

en: None
gl_ES: Ningún

en: None (geocoding disabled)
gl_ES: Ningún (xeocodificación desactivada)

en: Nonzero
gl_ES: Non cero

en: Norwegian
gl_ES: Noruegués

en: Norwegian (Bokmål)
gl_ES: Noruegués (Bokmål)

en: Norwegian (Nynorsk)
gl_ES: Noruegués (Nynorsk)

en: Norwegian Bokmål
gl_ES: Noruegués (Bokmål)

en: Not assigned to any map
gl_ES: Non asignado a ningún mapa

en: Not used in any content
gl_ES: Non se usa en ningún contido

en: Note: markers are only unassigned, but not deleted.
gl_ES: Nota: os marcadores só son desasignados, pero non eliminados.

en: Now
gl_ES: Agora

en: Number of markers to show:
gl_ES: Número de marcadores para mostrar:

en: OK
gl_ES: De acordo

en: Off
gl_ES: Apagado

en: Off (markers with missing coordinates will be skipped)
gl_ES: Apagado (os marcadores con coordenadas ausentes saltaranse)

en: Off (no changes to marker assignments)
gl_ES: Desactivado (sen cambios na asignación de marcadores)

en: On
gl_ES: Activo

en: On (all markers will be geocoded)
gl_ES: Activado (todos os marcadores serán xeocodificados)

en: On (imported markers will be assigned or unassigned)
gl_ES: Activado (os marcadores importados serán asignados ou desasignados)

en: On demand
gl_ES: Baixo demanda

en: Once
gl_ES: Unha vez

en: Once the error is resolved, please click the update button. If you need further assistance, you can <a href="%1$s" target="_blank">open a support ticket</a>.
gl_ES: Unha vez resolto o erro, preme o botón de actualización. Se precisas máis axuda, podes <a href="%1$s" target="_blank">abrir un ticket de soporte</a>.

en: One result
gl_ES: Un resultado.

en: Only active settings will be applied to the selected maps. To activate a setting, tick the checkbox on the left.
gl_ES: Só se aplicaran os axustes activos aos mapas seleccionados. Para activar un axuste, marca o cadriño da esquerda.

en: Only markers from these maps
gl_ES: Só os marcadores destes mapas

en: Only set this option to the URL of your WordPress folder if you are experiencing issues or recommended so by support!
gl_ES: Engada esta opción á URL de WordPress só se está experimentando problemas ou se llo recomendan desde soporte!

en: Opacity
gl_ES: Opacidade

en: Opacity of the layer
gl_ES: Opacidade da capa

en: Open Media Library
gl_ES: Abrir librería de medios

en: Open link
gl_ES: Abrir ligazón

en: Open on hover
gl_ES: Abrir ao pasar por enriba

en: Open popup
gl_ES: Abrir xanela emerxente

en: Open popup and zoom
gl_ES: Abrir xanela emerxente e zoom

en: Open standalone map in fullscreen mode
gl_ES: Abrir mapa independente en modo de pantalla completa

en: Option A: activate an unexpiring license key
gl_ES: Opción A: active unha clave de licencia sen caducidade

en: Option B: get a personalized trial license key
gl_ES: Opción B: obteña unha clave de licencia de proba personalizada

en: Option C: get an anonymous trial license key
gl_ES: Opción C: obteña unha clave de licencia de proba anónima

en: Option to hide backlinks to Mapsmarker.com on maps and screen overlays in KML files.
gl_ES: Opción para ocultar os vínculos de retroceso a Mapsmarker.com en mapas e superposicións de pantalla en arquivos KML.

en: Optional comma-separated list of region codes, specified as a ccTLD (country code top-level domain). This parameter will fully restrict the results from the geocoder. For a list of ccTLDs, please visit %1$s.
gl_ES: Lista opcional de códigos de rexión separados por comas, especificados como un ccTLD (dominio de nivel superior do código de país). Este parámetro restrinxirá completamente os resultados do xeocodificador. Para ver unha lista de ccTLDs, por favor visita %1$s.

en: Optional component filters, separated by a pipe (|). Each component filter consists of a component:value pair and will fully restrict the results from the geocoder. For more information, please visit %1$s.
gl_ES: Filtros de compoñentes opcionais, separados por unha barra vertical (|). Cada filtro de compoñente consta dunha parella compoñente:valor e restrinxirá completamente os resultados do xeocodificador. Para máis información, visita %1$s.

en: Optional region code, specified as a ccTLD (country code top-level domain). This parameter will only influence, not fully restrict, results from the geocoder. For a list of ccTLDs, please visit %1$s.
gl_ES: Código de rexión opcional, especificado como un ccTLD (dominio de nivel superior do código de país). Este parámetro só influirá, pero non restrinxirá completamente os resultados do xeocodificador. Para ver unha lista de ccTLDs, visita %1$s.

en: Or
gl_ES: Ou

en: Order by
gl_ES: Ordenar por

en: Overlay
gl_ES: Superposición

en: Overlays
gl_ES: Superposicións

en: PHP version
gl_ES: Versión de PHP

en: Pace
gl_ES: Ritmo

en: Pagination
gl_ES: Paxinación

en: Pedestrian
gl_ES: Peón

en: Permalinks
gl_ES: Ligazóns permanentes

en: Permalinks base URL
gl_ES: URL base de ligazóns permanentes

en: Permalinks for the Maps Marker Pro API endpoints are not working correctly, which means API links (e.g. fullscreen) will not work. To fix this, please navigate to the <a href="%1$s">WordPress integration settings</a> and add the URL to your WordPress folder to the option "Permalinks base URL".
gl_ES: As ligazóns permanentes para os puntos finais de Maps Marker Pro non están funcionando correctamente, o cal quere dicir que os marcadores non se poden mostrar e as ligazóns de API non funcionarán. Para arranxar este problema vaia a  <a href="%1$s">axustes de compatibilidade</a> e engada á URL á súa carpeta de WordPress na opción "URL base de ligazóns permanentes".

en: Permalinks slug
gl_ES: Texto da ligazón permanente

en: Permanent
gl_ES: Permanente

en: Persian
gl_ES: Persa

en: Please be aware that restoring settings from a version other than %1$s will result in settings that have been added, changed or removed in this version to revert to their default values.
gl_ES: Teña en conta que restaurar axustes dunha versión que non sexa a %1$s producirá que axustes que xa estaban establecidos cambien ou sexan borrados nesta versión para volver aos seus valores por defecto.

en: Please click here to finish the installation of Maps Marker Pro.
gl_ES: Por favor faga clic aquí para rematar coa instalación de Maps Marker Pro.

en: Please click here to renew your access to updates and support
gl_ES: Por favor, faga clic aquí para renovar o acceso para actualizacións e soporte do plugin

en: Please do not delete the old plugin until you have verified that all data has been migrated correctly. We also recommend to make a backup of the %1$s and %2$s database tables, to be able to run the migration again at a later point, should it become necessary.
gl_ES: Por favor, non elimines o plugin antigo ata que verifiques que todos os datos foron migrados correctamente. Tamén recomendamos facer unha copia de seguridade das táboas da base de datos %1$s e %2$s, para poder executar a migración de novo noutro momento, se chega a ser necesario.

en: Please enter a comma-separted list of IDs (e.g. 1,2,3).
gl_ES: Por favor, introduce unha lista de IDs separada por comas (por exemplo, 1,2,3).

en: Please enter a license key to continue.
gl_ES: Por favor, introduza unha clave de licencia para continuar.

en: Please enter a valid email address (or get an anonymous trial license key)
gl_ES: Introduza un email válido para continuar (ou obteña unha clave de licencia de proba anónima)

en: Please enter your first name
gl_ES: Por favor, introduce o teu nome.

en: Please enter your last name
gl_ES: Por favor, introduce os teus apelidos

en: Please go to the health page for more information.
gl_ES: Para máis información, consulte a páxina de saúde.

en: Please go to the license page for more information.
gl_ES: Consulte a páxina de licenzas para obter máis información.

en: Please note that a license is bound to the domain it was activated on. If you want to use your license on another domain, please follow <a href="%1$s" target="_blank">this tutorial</a>.
gl_ES: Teña en conta que a licencia pertence ao dominio onde se activou. Se quere usar a súa licencia noutro dominio, por favor, siga <a href="%1$s" target="_blank">este titorial.</a>.

en: Please note that any caches you are using must be cleared, or maps might stop working.
gl_ES: Teña en conta que debe borrar toda a memoria caché que estea a utilizar, ou os mapas poderían deixar de funcionar.

en: Please note that in contrast to a personalized trial license, you will not be able to <a href="%1s" target="_blank">open support tickets</a> or get a reminder when your trial license has expired.
gl_ES: Teña en conta que, a diferenza dunha licenza de proba personalizada, non poderá <a href="%1s" target="_blank">abrir tickets de soporte</a> nin recibir un recordatorio cando a súa licenza de proba caduque.

en: Please note that marker maps have been deprecated, but can still be used for backwards compatibility. However, additional shortcode attributes are needed in order to make them look the same. Due to the high risk of doing this programmatically, we require you to replace these shortcodes manually. Start the migration check to get a list of used shortcodes and how they need to be updated. Only shortcodes in posts and pages can be detected, so please also check if you are using any shortcodes in widgets or other places. This only affects shortcodes for marker maps. Shortcodes for layer maps do not need to be updated.
gl_ES: Por favor, ten en conta que os mapas de marcadores foron descontinuados, pero aínda se poden usar para compatibilidade con versións anteriores. Sen embargo, son necesarios atributos adicionais nos códigos curtos para que se vexan de forma similar. Debido ao alto risco de facer isto mediante programación, requirimos que substitúas estes códigos curtos manualmente. Inicia a comprobación de migración para obter unha lista dos códigos curtos utilizados e como deben ser actualizados. Só se poden detectar os códigos curtos en entradas e páxinas, polo que tamén debes comprobar se estás a usar códigos curtos en widgets ou en outros lugares. Isto só afecta aos códigos curtos para mapas de marcadores. Os códigos curtos para mapas de capas non precisan ser actualizados.

en: Please note that only files with UTF-8 encoding are currently supported.
gl_ES: Ten en conta que só se soportan arquivos codificados con UTF-8

en: Please note that the selected basemaps and overlays will completely replace the current settings on the respective maps.
gl_ES: Teña en conta que os mapas base e superposicións seleccionadas substituirán por completo a configuración actual nos mapas respectivos.

en: Please renew your access to updates and support to keep your plugin up-to-date and safe.
gl_ES: Debe renovar o seu acceso a actualizacións e soporte para manter o seu plugin actualizado e seguro.

en: Please select the map you want to display
gl_ES: Por favor, selecciona o mapa que desexas mostrar

en: Please select the map you would like to add.
gl_ES: Por favor seleccione o mapa que quere engadir.

en: Please select your preferred directions provider. This setting will be used for the directions link that gets attached to the popup text on each marker if enabled.
gl_ES: Por favor, selecciona o teu provedor de direccións preferido. Esta configuración será utilizada para o enlace de direccións que se adxuntará ao texto da xanela emerxente de cada marcador se está activado.

en: Plugin settings
gl_ES: Axustes dos plugins

en: Plugin version
gl_ES: Versión do plugin

en: Polish
gl_ES: Polaco

en: Polygon
gl_ES: Polígono

en: Polyline
gl_ES: Multiliña

en: Popup
gl_ES: Emerxente

en: Popup anchor
gl_ES: Ancho do popup

en: Popup lazy loading
gl_ES: Carga lenta de xanela emerxente

en: Portuguese
gl_ES: Portugués

en: Portuguese (Brazil)
gl_ES: Portugués (Brasil)

en: Portuguese (Portugal)
gl_ES: Portugués (Portugal)

en: Position
gl_ES: Posición

en: Positon
gl_ES: Posición

en: Preferred route profile
gl_ES: Perfil de roteiro preferido

en: Press CTRL-key and click to <b>add point</b>
gl_ES: Pulse a tecla CTRL e faga clic para <b>engadir un punto</b>.

en: Press CTRL-key and click to <b>resume line</b>
gl_ES: Pulse a tecla CTRL e faga clic para <b>reanudar a liña</b>.

en: Press SHIFT-key and click to <b>delete point</b>
gl_ES: Pulse a tecla SHIFT e faga clic para <b>eliminar o punto</b>.

en: Prevents the layer from getting wrapped around the antimeridian
gl_ES: Evita que a capa se cinga ao antimeridiano

en: Preview
gl_ES: Vista previa

en: Priority for maps
gl_ES: Prioridade para mapas

en: Provider
gl_ES: Provedor

en: Publish
gl_ES: Publicar

en: Published
gl_ES: Publicado

en: Published on %1$s
gl_ES: Publicado o %1$s

en: Punjabi (Arabic)
gl_ES: Punjabi (Arábigo)

en: Quechua (Peru)
gl_ES: Quechua (Perú)

en: Radius
gl_ES: Radio

en: Raster tiles
gl_ES: Teselas rasterizadas

en: Rate limit savings and performance
gl_ES: Aforros de límite de taxa e rendemento

en: Recent markers
gl_ES: Marcadores recentes

en: Recommended
gl_ES: Recomendado

en: Rectangle
gl_ES: Rectángulo

en: Redirect to external GPX files
gl_ES: Redirección a arquivos GPX externos

en: Redirects to external GPX files rather than processing them like internal GPX files when clicking on the download button. Enabling this will save server traffic, but can cause external GPX files to be opened in the browser instead of being downloaded.
gl_ES: Redirixe a arquivos GPX externos en lugar de procesalos como arquivos GPX internos ao pulsar o botón de descarga. Activar esta opción aforrará tráfico no servidor, pero pode provocar que os arquivos GPX externos se abran no navegador en lugar de descargarse.

en: Region
gl_ES: Rexión

en: Region codes
gl_ES: Códigos de rexión

en: Register strings
gl_ES: Rexistrar cadeas

en: Register strings for translation
gl_ES: Rexistrar cadeas para tradución

en: Remove all markers from a map
gl_ES: Eliminar todos os marcadores dun mapa

en: Remove markers
gl_ES: Borrar marcadores

en: Renew your access to updates and support
gl_ES: Renova o teu acceso a actualizacións e soporte.

en: Replace
gl_ES: Substituír

en: Replace marker icons
gl_ES: Substituír marcadores de iconas

en: Replacement icon
gl_ES: Substituír icona

en: Request parameter keys will be uppercase
gl_ES: As claves dos parámetros de solicitude serán maiúsculas

en: Resellers
gl_ES: Revendedores

en: Reset
gl_ES: Reiniciar

en: Reset IDs (new maps will start with ID 1)
gl_ES: Restablecer IDs (os novos mapas comezarán con ID 1)

en: Reset IDs (new markers will start with ID 1)
gl_ES: Restablecer ID (os novos marcadores comezarán co ID 1)

en: Reset button
gl_ES: Botón de reinicio

en: Reset database
gl_ES: Reiniciar base de datos

en: Reset location
gl_ES: Restablecer localización

en: Reset map view
gl_ES: Reiniciar vista de mapa

en: Reset settings
gl_ES: Restablecer a configuración

en: Responsive map
gl_ES: Mapa adaptativo

en: Restore backup
gl_ES: Recuperar copia de seguridade

en: Restore completed successfully
gl_ES: A restauración completouse sen problemas

en: Restrict to current view
gl_ES: Restrinxido á vista actual

en: Return images with transparency
gl_ES: Devolver imaxes con transparencia

en: Reverse X-axis
gl_ES: Cambiar eixo X

en: Reverse Y-axis
gl_ES: Cambiar eixo Y

en: Right
gl_ES: Dereita

en: Role
gl_ES: Rol

en: Romanian
gl_ES: Romanés

en: Romanian (Romania)
gl_ES: Romanés (Romanía)

en: Round
gl_ES: Redondo

en: Row %1$s in table %2$s could not be processed
gl_ES: Non se puido procesar a fila %1$s da táboa %2$s

en: Russian
gl_ES: Ruso

en: Same tab
gl_ES: Mesma lapela

en: Save
gl_ES: Gardar

en: Save current values as defaults for new maps
gl_ES: Gardar os valores actuais como predeterminados para novos mapas.

en: Save current values as defaults for new markers
gl_ES: Gardar os valores actuais como predeterminados para novos marcadores.

en: Scale
gl_ES: Escala

en: Scheduled
gl_ES: Programado

en: Scottish Gaelic
gl_ES: Gaélico escocés

en: Scroll wheel zoom
gl_ES: Zoom coa roda de desprazamento do rato

en: Search
gl_ES: Buscar

en: Search and sort
gl_ES: Buscar e ordenar

en: Search maps
gl_ES: Buscar mapas

en: Search markers
gl_ES: Buscar marcadores

en: Security check failed
gl_ES: Erro na comprobación de seguridade

en: Select all
gl_ES: Seleccionar todo

en: Select icons
gl_ES: Seleccionar iconas

en: Select or Upload GPX file
gl_ES: Selecciona ou sube un arquivo GPX

en: Select the map you want to display
gl_ES: Selecciona o mapa que desexas mostrar.

en: Serbian
gl_ES: Serbio

en: Serbian (Cyrillic, Bosnia and Herzegovina)
gl_ES: Serbio (Cyrillic, Bosnia Herzegovina)

en: Serbian (Cyrillic, Serbia)
gl_ES: Serbio (Cirílico, Serbia)

en: Serbian (Latin, Serbia)
gl_ES: Serbio (Latino, Serbia)

en: Set to enabled if you want to easily upgrade to beta releases.
gl_ES: Active esta opción se desexa actualizar facilmente ás versións beta.

en: Set view
gl_ES: Definir vista

en: Setswana
gl_ES: Setsuana

en: Settings
gl_ES: Configuración

en: Settings missing
gl_ES: Faltan axustes

en: Settings reset successfully
gl_ES: Configuracións restablecidas con éxito.

en: Settings saved successfully
gl_ES: Os axustes gardaronse sen probelmas

en: Settings updated successfully
gl_ES: Configuracións actualizadas con éxito.

en: Shapes added via filters are hidden while this tab is active
gl_ES: As formas engadidas a través de filtros están ocultas mentres esta lapela está activa

en: Share
gl_ES: Compartir

en: Share URL
gl_ES: Compartir URL

en: Share button
gl_ES: Botón de compartir

en: Share text
gl_ES: Texto de compartir

en: Share window
gl_ES: Compartir xanela

en: Shortcode
gl_ES: Código curto

en: Shortcode to add maps - Example: [mapsmarker map="1"]
gl_ES: Shorcode para engadir mapas - Exemplo: [mapsmarker map="1"]

en: Shortest
gl_ES: O máis curto

en: Show
gl_ES: Mostrar

en: Show QR code for fullscreen map
gl_ES: Mostrar código QR para mapa a pantalla completa

en: Show address
gl_ES: Mostrar enderezo

en: Show advanced settings
gl_ES: Mostrar axustes avanzados

en: Show all available markers (disables individual filters)
gl_ES: Mostrar todos os marcadores dispoñibles (desactiva filtros individuais)

en: Show bearings
gl_ES: Mostrar comportamentos

en: Show bounds on hover
gl_ES: Amosar os límites ao pasar o rato

en: Show clear button
gl_ES: Mostrar botón de borrado

en: Show coordinates
gl_ES: Mostrar coordenadas

en: Show directions link
gl_ES: Engadir enlace de indicacions

en: Show end icon
gl_ES: Amosar icona de final

en: Show error tiles
gl_ES: Amosar teselas erróneas

en: Show fullscreen link
gl_ES: Mostrar ligazón en pantalla completa

en: Show health check:
gl_ES: Mostrar verificación de saúde:

en: Show imperial
gl_ES: Mostrar imperial

en: Show in markers list
gl_ES: Amosar na lista de marcadores

en: Show in popup
gl_ES: Amosar en xanela emerxente

en: Show interval markers
gl_ES: Amosar marcadores de intervalo

en: Show location finder
gl_ES: Mostra buscador de localizacións

en: Show location marker
gl_ES: Mostrar marcador de localización

en: Show marker
gl_ES: Mostrar marcador

en: Show marker name
gl_ES: Mostrar nome do marcador

en: Show me where I am
gl_ES: Mostra a miña localización

en: Show metric
gl_ES: Mostrar métrico

en: Show minimap
gl_ES: Mostrar minimapa

en: Show news and links:
gl_ES: Mostrar noticias e ligazóns:

en: Show popup
gl_ES: Amosar xanela emerxente

en: Show prefix
gl_ES: Mostrar prefixo

en: Show release notes
gl_ES: Mostrar notas da versión

en: Show search and sort
gl_ES: Amosar buscar e ordenar

en: Show start icon
gl_ES: Amosar icona de comezo

en: Show start/end icons
gl_ES: Mostrar iconas de inicio/fin

en: Show unit button
gl_ES: Mostrar botón de unidade

en: Shows a placeholder image for tiles that cannot be loaded
gl_ES: Amosa unha imaxe de marcador de posición para as teselas que non se poden cargar

en: Sindhi (Arabic)
gl_ES: Sindhi (Arábigo)

en: Single marker mode
gl_ES: Modo de marcador único

en: Sitemaps
gl_ES: Mapas do sitio

en: Slovak
gl_ES: Eslovaco

en: Slovenian
gl_ES: Esloveno

en: Sort order
gl_ES: Orden de clasificación

en: Sorting
gl_ES: Orde

en: Source
gl_ES: Orixe

en: Source or target missing
gl_ES: Falta a orixe ou o destino

en: Source or target not found
gl_ES: Orixe ou destino non atopados

en: Spanish
gl_ES: Español

en: Spanish (Mexico)
gl_ES: Español (México)

en: Spanish (Spain)
gl_ES: Español (España)

en: Spanish (United States)
gl_ES: Español (Estados Unidos)

en: Spiderfy multiplier
gl_ES: Multiplicador Spiderfy

en: Spiderfy on every zoom
gl_ES: Spiderfy en cada zoom

en: Square
gl_ES: Cadrado

en: Stadia Geocoding API key
gl_ES: Clave API de xeocodificación de Stadia

en: Stadia Maps API key
gl_ES: Clave API de Stadia Maps

en: Stamen has discontinued their tile hosting services and partnered with with Stadia Maps to provide tile hosting. In order to continue using Stamen map tiles, you need to register a free Stadia Maps account and obtain an API key. For more information on how to set up Stadia Maps, please <a href="%1$s">click here</a>.
gl_ES: Stamen interrompeu os seus servizos e asociouse con Stadia Maps para proporcionar aloxamento de teselas. Para seguir utilizando as teselas de mapas de Stamen, é necesario crear unha conta gratuíta de Stadia Maps e obter unha clave API. Para máis información de como configurar unha conta de Stadia Maps, por favor <a href="%1$s">faga click aquí</a>.

en: Start
gl_ES: Inicio

en: Start anonymous free 30-day trial period
gl_ES: Iniciar período de 30 días de proba ANÓNIMA gratuíta

en: Start export
gl_ES: Comezar exportación

en: Start full-text search
gl_ES: Comezar búsqueda de texto completo

en: Start icon
gl_ES: Icona de comezo

en: Start import
gl_ES: Comezar importación

en: Start migration
gl_ES: Comezar migración

en: Start personalized free 30-day trial period
gl_ES: Iniciar período de 30 días de proba personalizada gratuíta

en: Start typing for suggestions
gl_ES: Comezar a escribir para obter suxestións

en: Start typing for suggestions (%1$s characters minimum)
gl_ES: Comezar a escribir para obter suxestións (mínimo %1$s caracteres)

en: Sticky
gl_ES: Adhesivo

en: Stop
gl_ES: Deter

en: String of available tile server subdomains (each letter is a subdomain name)
gl_ES: Cadea de subdominios dispoñibles do servidor de teselas (cada letra é un nome de subdominio)

en: Strings for all maps and markers successfully registered for translation
gl_ES: Cadeas para todos os mapas e marcadores rexistradas con éxito para tradución.

en: Stroke
gl_ES: Trazo

en: Stroke color
gl_ES: Cor do trazo

en: Stroke opacity
gl_ES: Opacidade do trazo

en: Stroke weight
gl_ES: Grosor do trazo

en: Styles
gl_ES: Estilos

en: Subdomains
gl_ES: Subdominios

en: Summary
gl_ES: Resumo

en: Support
gl_ES: Soporte

en: Swedish
gl_ES: Sueco

en: Swedish (Sweden)
gl_ES: Sueco (Suecia)

en: Tajik (Cyrillic)
gl_ES: Tayiko (cirílico)

en: Target
gl_ES: Destino

en: Tatar (Cyrillic)
gl_ES: Tártaro (cirílico)

en: Temp directory
gl_ES: Directorio temporal

en: Test mode
gl_ES: Modo proba

en: Test mode off - changes will be saved to the database.
gl_ES: Modo de proba desactivado: os cambios gardaranse na base de datos.

en: Test mode on - no changes will be made to the database.
gl_ES: Modo de proba activado - non se realizarán cambios na base de datos.

en: Thai
gl_ES: Tailandes

en: The GPX file could not be loaded. Please contact the site owner.
gl_ES: Non se puido cargar o arquivo GPX. Póñase en contacto co propietario do sitio.

en: The URL points to a Web Map Service
gl_ES: A URL apunta a un servizo de Mapas Web

en: The correct URL is: %1$s
gl_ES: A URL correcta é: %1$s

en: The culture parameter allows you to select the language of the culture for geographic entities, place names and map labels on Bing map images. For supported cultures, street names are localized to the local culture. For example, if you request a location in France, the street names are localized in French. For other localized data such as country names, the level of localization will vary for each culture. For example, there may not be a localized name for the "United States" for every culture code. See %1$s for more details.
gl_ES: O parámetro de cultura permítelle seleccionar o idioma da cultura para as entidades xeográficas, os nomes de lugares e as etiquetas de mapas nas imaxes de mapas de Bing. Para as culturas admitidas, os nomes das rúas localízanse segundo a cultura local. Por exemplo, se solicita unha localización en Francia, os nomes das rúas localízanse en francés. Para outros datos localizados, como os nomes de países, o nivel de localización variará para cada cultura. Por exemplo, poida que non haxa un nome localizado para "Estados Unidos" para cada código de cultura. Consulte %1$s para máis detalles.

en: The distance (in meters) within which to return place results. Note that setting a radius biases results to the indicated area, but may not fully restrict results to the specified area.
gl_ES: A distancia (en metros) dentro da que se devolverán os resultados de lugares. Teña en conta que o radio sesga resultados para a área indicada pero pode non restrinxir completamente os resultados á área especificada.

en: The distance (in meters) within which to return place results. Note that setting a radius biases results to the indicated area, but may not fully restrict results to the specified area. Set to zero to disable.
gl_ES: A distancia (en metros) dentro da cal se devolverán os resultados de lugares. Ten en conta que establecer un radio inclina os resultados cara á área indicada, pero pode non restrinxilos completamente á área especificada. Establece en cero para desactivar.

en: The export endpoint is disabled, so this setting has no effect
gl_ES: O punto de acceso de exportación está desactivado, polo que esta configuración non ten efecto

en: The fullscreen endpoint is disabled, so this setting has no effect
gl_ES: O punto de acceso a pantalla completa está desactivado, polo que esta configuración non ten efecto

en: The geolocation has been denied
gl_ES: A xeolocalización foi denegada

en: The geolocation has failed for an unknown reason
gl_ES: A xeolocalización fallou por un motivo descoñecido

en: The geolocation has timed out
gl_ES: A xeolocalización superou o tempo límite.

en: The geolocation is unavailable
gl_ES: A xeolocalización non está dispoñible

en: The interface language to use on backend and/or on maps on frontend. Please note that the language for Google Maps and Bing maps can be set separately via the according basemap settings section.
gl_ES: O idioma da interface usado no panel de control e/ou na parte pública dos mapas. Teña en conta que o idioma para Google Maps e Bing Maps pode ser configurado por separado na sección de axustes do mapa base correspondente.

en: The language in which to return results. For a list of supported languages, please visit %1$s.
gl_ES: O idioma no que devolver os resultados. Para unha lista de idiomas compatibles visita %1$s.

en: The language used when displaying textual information such as the names for controls, copyright notices, and labels.
gl_ES: O idioma utilizado ao amosar información textual como os nomes dos controis, as notificacións de copyright e as etiquetas.

en: The map is not used in any content.
gl_ES: O mapa non se usa en ningún contido.

en: The map is used in the following content:
gl_ES: O mapa é usado no seguinte contido:

en: The marker has been moved since this address was selected and may no longer correspond to the correct location.
gl_ES: O marcador moveuse desde que se seleccionou esta dirección e é posible que xa non corresponda á localización correcta.

en: The point around which you wish to retrieve place information. Must be specified as latitude,longitude (e.g. %1$s).
gl_ES: O punto ao redor do cal desexas recuperar información do lugar. Debe ser especificado como latitude,lonxitude (por exemplo, %1$s).

en: The priority of maps relative to other URLs on your site.
gl_ES: A prioridade de mapas relativa a outras URLs na súa web.

en: The selected file (%1$s) exceeds the maximum upload file size on your server (%2$s)
gl_ES: O arquivo seleccionado (%1$s) supera o tamaño máximo de arquivo de carga no seu servidor (%2$s)

en: The tiles are non-geographical
gl_ES: As teselas non son xeográficas

en: The x-coordinate of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
gl_ES: A coordenada X da "punta" das iconas (relativa á súa esquina superior esquerda).

en: The x-coordinate of the popup anchor (relative to the icon anchor).
gl_ES: A coordenada X da ancoraxe da xanela emerxente (relativa á ancoraxe da icona).

en: The y-coordinate of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
gl_ES: A coordenada Y da "punta" das iconas (relativa á súa esquina superior esquerda).

en: The y-coordinate of the popup anchor (relative to the icon anchor).
gl_ES: A coordenada Y da ancoraxe da xanela emerxente (relativa á ancoraxe da icona).

en: There are %1$s unassigned markers.
gl_ES: Hai %1$s marcadores sen asignar

en: There are issues with your installation.
gl_ES: Hai problemas coa súa instalación.

en: This includes custom layers, maps, markers and relationships. Settings need to be backed up separately.
gl_ES: Isto inclúe capas personalizadas, mapas, marcadores e relacións. Os axustes deben ser respaldados por separado.

en: This marker uses custom overlays and/or WMS layers, which are unsupported for marker maps. Please create a map for this marker and replace the old marker shortcode with the new map shortcode.
gl_ES: Este marcador usa superposicións personalizadas e/ou capas WMS, que non son compatibles cos mapas de marcadores. Por favor, crea un mapa para este marcador e substitúe o antigo código curto do marcador polo novo código curto do mapa.

en: This will reset the Maps Marker Pro database. All custom layers, maps, markers and relationships will be deleted. Settings are not affected.
gl_ES: Isto restablecerá a base de datos de Maps Marker Pro. Todas as capas personalizadas, mapas, marcadores e relacións serán eliminados. As configuracións non se verán afectadas.

en: This will reset the selected Maps Marker Pro settings to their default values.
gl_ES: Isto restablecerá as configuracións seleccionadas de Maps Marker Pro aos seus valores predeterminados.

en: This will test the plugin for problems and incompatibilities.
gl_ES: Isto probará o plugin en busca de problemas e incompatibilidades.

en: Ticks font color
gl_ES: Cor de fonte das marcas

en: Tiles courtesy of
gl_ES: Mosaicos por cortesía de

en: Time
gl_ES: Hora

en: TinyMCE button
gl_ES: Botón TinyMCE

en: To use the geocoding feature, please activate one or more providers in the <a href="%1$s" target="_blank">geocoding settings</a>
gl_ES: Para utilizar a función de xeocodificación, active un ou varios provedores en <a href="%1$s" target="_blank">configuración da xeocodificación</a>

en: TomTom API key
gl_ES: Clave da API de TomTom

en: TomTom Geocoding API allows up to %1$s transactions/month and a maximum of %2$s requests/second with a free API key. Higher quotas are available on demand - %3$s.
gl_ES: A API de xeocodificación de TomTom permite ata %1$s transaccións/mes e un máximo de %2$s solicitudes/segundo cunha clave de API gratuíta. Están dispoñibles cotas máis altas por demanda - %3$s.

en: TomTom Geocoding API key
gl_ES: Clave da API de xeocodificación de TomTom

en: Tools
gl_ES: Ferramentas

en: Tooltip
gl_ES: Información sobre as ferramentas

en: Tooltip background color
gl_ES: Cor de fondo do texto explicativo

en: Tooltip font color
gl_ES: Cor da fonte do texto explicativo

en: Top
gl_ES: Arriba

en: Total maps:
gl_ES: Mapas totais:

en: Total markers:
gl_ES: Marcadores totais:

en: Track
gl_ES: Pista

en: Track color
gl_ES: Cor do roteiro

en: Track name
gl_ES: Nome da pista

en: Track opacity
gl_ES: Opacidade da pista

en: Track smooth factor
gl_ES: Factor de suavidade do trazado

en: Track weight
gl_ES: Peso da pista

en: Trademarks and copyright
gl_ES: Marcas rexistradas e dereitos de autor

en: Transit
gl_ES: Tránsito

en: Translate
gl_ES: Traducir

en: Translations
gl_ES: Traducións

en: Transparent tiles
gl_ES: Teselas transparentes

en: Turkish
gl_ES: Turco

en: Turkmen (Latin)
gl_ES: Turcomano (latín)

en: Turn off measuring
gl_ES: Desactivar a medición

en: Turn on measuring
gl_ES: Activar a medición

en: Tutorial and example styles
gl_ES: Titorial e estilos de exemplo

en: Two finger zoom
gl_ES: Zoom con dous dedos

en: Type
gl_ES: Tipo

en: Typeahead suggestions character limit
gl_ES: Límite de caracteres para suxestións de autocompletado

en: Typing interval delay
gl_ES: Intervalo de atraso da escritura

en: URL missing
gl_ES: Falta URL

en: URL template for the tile server
gl_ES: Modelo de URL para o servidor de teselas

en: Ukrainian
gl_ES: Ucraíno

en: Unable to determine delimiter
gl_ES: Non se pode determinar o delimitador

en: Unfortunately, Algolia has discontinued their geocoding services. In order to enable geocoding again, you need to register an API key for at least one of the other available geocoding providers and activate it as the new default. For more information on how to register and set up geocoding API keys, please <a href="%1$s">click here</a>.
gl_ES: Lamentablemente, Algolia interrompeu os seus servizos de xeocodificación. Para volver activar a xeocodificación, é necesario rexistrar unha clave API para polo menos un dos outros provedores de xeocodificación dispoñibles e activalo como novo predeterminado. Para obter máis información sobre como rexistrar e configurar claves API de xeocodificación, por favor <a href="%1$s">faga clic aquí</a>.

en: Unit
gl_ES: Unidade

en: Units
gl_ES: Unidades

en: Until pan
gl_ES: Ata desprazar

en: Until pan or zoom
gl_ES: Ata desprazar ou facer zoom

en: Update
gl_ES: Actualizar

en: Update GPX
gl_ES: Actualizar GPX

en: Update existing, add remaining
gl_ES: Actualiza existentes, engadir os que faltan

en: Update frequency
gl_ES: Frecuencia de actualización

en: Update instruction: as your user does not have the right to update plugins, please contact your <a href="%1$s">administrator</a>
gl_ES: Instrución de actualización: dado que o teu usuario non ten permisos para actualizar os plugins, por favor, contacta co teu <a href="%1$s">administrador</a>.

en: Update instruction: please start the update from the <a href="%1$s">updates page</a>.
gl_ES: Instrución para actualizar: por favor, comeza a actualización dende <a href="%1$s">a páxina de actualizacions</a>.

en: Update markers
gl_ES: Actualizar marcadores

en: Update settings
gl_ES: Actualizar preferencias

en: Updated
gl_ES: Actualizado

en: Upload
gl_ES: Subir

en: Upload new icon
gl_ES: Subir nova icona

en: Uppercase parameters
gl_ES: Parámetros en maiúsculas

en: Use %1$s + scroll to zoom the map
gl_ES: Utilice %1$s + barra de desprazamento para ampliar o mapa

en: Use bounds
gl_ES: Usar límites

en: Use ctrl + scroll to zoom the map
gl_ES: Utilice ctrl + barra de desprazamento para ampliar o mapa

en: Use the following directions provider
gl_ES: Usar o seguinte provedor de direccións

en: Use tools
gl_ES: Usar ferramentas

en: Use two fingers to move the map
gl_ES: Use dous dedos para mover o mapa

en: Used in content
gl_ES: Usado en contido

en: Used to create pretty links to fullscreen maps or API endpoints.
gl_ES: Usado para crear enlaces atractivos a mapas en pantalla completa ou puntos de acceso da API.

en: Uyghur
gl_ES: Uigur

en: Uzbek
gl_ES: Uzbeco

en: Uzbek (Latin)
gl_ES: Uzbeko (latín)

en: Valencian
gl_ES: Valenciano

en: Version
gl_ES: Versión

en: Version of the service to use
gl_ES: Versión do servicio a usar

en: Vietnamese
gl_ES: Vietnamita

en: View fullscreen
gl_ES: Ver a pantalla completa

en: View maps
gl_ES: Ver mapas

en: View markers
gl_ES: Ver marcadores

en: View post
gl_ES: Ver publicación

en: View release notes
gl_ES: Ver notas da versión

en: WARNING: If you restore a backup, the entire Maps Marker Pro database will be wiped and replaced with the data from the file. This cannot be undone.
gl_ES: AVISO: Se recupera unha copia de seguridade toda a base de datos de Maps Marker Pro será baleirada e substituída cos datos do arquivo. Isto non se pode desfacer.

en: WARNING: this cannot be undone.
gl_ES: AVISO: isto non se pode desfacer.

en: WMS settings
gl_ES: preferencias WMS

en: Walking
gl_ES: Camiñando

en: Warning: If you migrate your data, any maps or markers created with this installation of Maps Marker Pro will be deleted and replaced with the data from the old plugin (which will remain unchanged). This cannot be undone.
gl_ES: Advertencia: Se migra os seus datos, calquera mapa ou marcador creado con esta instalación de Maps Marker Pro será eliminado e substituído polos datos do antigo plugin (que permanecerá sen cambios). Isto non pode desfacerse.

en: Warning: invalid value for %1$s in row %2$s (%3$s) - using current value %4$s instead
gl_ES: Advertencia: valor non válido para %1$s na fila %2$s (%3$s) - no seu lugar utilízase o valor actual %4$s

en: Warning: not recommended on production sites - use at your own risk!
gl_ES: Advertencia: non se recomenda o seu uso en sitios de produción - utilíceo baixo a súa propia responsabilidade!

en: Warning: your access to updates and support for Maps Marker Pro has expired!
gl_ES: Advertencia: o seu acceso a actualizaciones e soporte para Maps Marker Pro expirou!

en: Warning: your license is invalid!
gl_ES: Aviso: a túa licenza non é válida!

en: Waypoints
gl_ES: Puntos de paso

en: Waypoints radius
gl_ES: Radio dos puntos de paso

en: We recommend using OpenStreetMap, but if you also want to use Google Maps, you need to register a <a href="%1$s" target="_blank">Google Maps Javascript API key</a>.
gl_ES: Recomendamos usar OpenStreetMap, pero se tamén quere usar Google Maps, debe rexistrar unha <a href="%1$s" target="_blank">Google Maps Javascript API key</a>.

en: Weekly
gl_ES: Semanalmente

en: Weighting method of routing
gl_ES: Método de ponderación de roteiros

en: Welsh
gl_ES: Galés

en: When looking up a location without choosing a maximum distance, the map will zoom to this level (0 to disable).
gl_ES: Ao buscar un lugar sen elixir unha distancia máxima, o mapa ampliarase ata este nivel (0 para desactivar).

en: When panning past the edges of a map, objects such as markers will seamlessly be moved to the new copy of the map
gl_ES: Ao desprazarse máis aló dos bordos dun mapa, os obxectos, como os marcadores, moveranse sen interrupción á nova copia do mapa

en: When using batch geocoding or when ambiguous results are returned, any results within the provided bounding box will be moved to the top of the results list. Below you will find an example for Vienna/Austria:
gl_ES: Cando usa xeocodificación en batería ou cando se devolven resultados ambiguos  calquera resultado dentro do cadro de límites indicado será movido á parte superior dos resultados. Debaixo atopará un exemplo de resultado para Viena/Austria:

en: Whether or not to show an error image in place of map imagery for each map tile that cannot be retrieved from the selected basemap provider. When disabled, the tiles that fail to load will show as empty squares on the map.
gl_ES: Mostrar ou non unha imaxe de erro en lugar de imaxes de mapa para cada tesela de mapa que non se poida recuperar do provedor de mapa base seleccionado. Se se desactiva, as teselas que non se carguen mostraranse como cadrados baleiros no mapa.

en: Whether the layer should be treated as a basemap or an overlay
gl_ES: Se a capa debe tratarse como un mapa base ou como unha superposición

en: Width
gl_ES: Ancho

en: Width of the icons in pixels.
gl_ES: Ancho das iconas en pixeles.

en: Width unit
gl_ES: Unidade de anchura

en: Will be used if a link to a fullscreen map gets added to the homescreen on mobile devices. If empty, the Maps Marker Pro logo will be used.
gl_ES: Usarase se se engade unha ligazón a un mapa a pantalla completa en dispositivos móbiles. Se está baleiro usarase o logo de Maps Marker Pro.

en: Will display a marker each kilometer or mile, depending on the units setting
gl_ES: Mostrará un marcador cada quilómetro ou milla, dependendo da configuración das unidades

en: WordPress Admin Bar integration
gl_ES: Integración coa barra de administración de WordPress

en: WordPress admin dashboard widget
gl_ES: Widget do panel de administración de WordPress

en: WordPress integration
gl_ES: Integración con Wordpress

en: WordPress version
gl_ES: Versión de WordPress

en: Y-axis max value
gl_ES: Valor máximo do eixo-Y

en: Y-axis min value
gl_ES: Valor mínimo do eixo-Y

en: Y-axis offset value
gl_ES: Valor de desprazamento do eixo Y

en: Yearly
gl_ES: Anualmente

en: Yoruba
gl_ES: Ioruba

en: You already started a free 30-day-trial for this site - free trial license key: %1$s
gl_ES: Xa activou unha clave de licencia gratuíta de 30 días para este sitio - clave de licencia gratuíta: %1$s

en: You are currently using v%1$s and the plugin author highly recommends updating to v%2$s for new features, bugfixes and updated translations (please see <a href="%3$s" target="_blank">this blog post</a> for more details about the latest release).
gl_ES: Actualmente está a utilizar v%1$s e o autor do plugin recomenda encarecidamente actualizar a v%2$s para obter novas funcións, correccións de erros e traducións actualizadas (consulte <a href="%3$s" target="_blank">esta entrada de blogue</a> para máis detalles sobre a última versión).

en: You are using the plugin "%1$s", which is severely outdated and incompatible with Maps Marker Pro - please deactivate it.
gl_ES: Estás a utilizar o plugin "%1$s", que está moi desactualizado e é incompatible con Maps Marker Pro - por favor, desactívao.

en: You are within %1$s %2$s from this point
gl_ES: Está dentro de %1$s %2$s desde este punto

en: You can backup, restore and reset the settings on the <a href="%1$s">tools page</a>.
gl_ES: Pode facer unha copia de seguridade, recuperar e reiniciar os axustes na  <a href="%1$s">páxina de ferramentas</a>.

en: You can choose from different geocoding providers, which enables you to get the best results according to your needs.
gl_ES: Pode seleccionar entre diferentes provedores de xeolocalización permitíndolle obter os mellores resultados de acordo coas súas necesidades.

en: You can continue using version %1$s without any limitations. However, you will not be able access the support system or get updates including bugfixes, new features and optimizations.
gl_ES: Podes continuar usando a versión %1$s sen limitacións. Sen embargo, non poderás acceder ao sistema de soporte nin recibir actualizacións, que inclúen correccións de erros, novas funcións e optimizacións.

en: You can copy existing maps and markers to this version using the <a href="%1$s">data migration tool</a>.
gl_ES: Podes copiar os mapas e marcadores existentes a esta versión utilizando a <a href="%1$s">ferramenta de migración de datos</a>.

en: You can enable or disable the built-in layers. When a layer is disabled, it will not be available when creating, editing or viewing maps. Please note that layers that require registration will not be available until credentials (API key etc.) have been added, even if they are enabled here.
gl_ES: Podes habilitar ou deshabilitar as capas integradas. Cando unha capa está desactivada, non estará dispoñible ao crear, editar ou visualizar mapas. Ten en conta que as capas que requiren rexistro non estarán dispoñibles ata que se engadan as credenciais (clave da API, etc.), aínda que estean habilitadas aquí.

en: You can test Maps Marker Pro for 30 days for free without any obligations.
gl_ES: Pode probar Maps Marker Prol durante 30 días de forma gratuíta e sen ningún compromiso.

en: You do not have the required capabilities to add maps.
gl_ES: Non dispón das capacidades necesarias para engadir mapas.

en: You do not have the required capabilities to add markers.
gl_ES: Non dispón das capacidades necesarias para engadir marcadores.

en: You do not have the required capabilities to edit the map with ID %1$s.
gl_ES: Non tes as capacidades requeridas para editar o mapa con ID %1$s.

en: You do not have the required capabilities to edit the marker with ID %1$s.
gl_ES: Non tes as capacidades requeridas para editar o marcador con ID %1$s.

en: You do not have the required capabilities to perform this action.
gl_ES: Non dispón das capacidades necesarias para realizar esta acción.

en: You may bias results to a specified circle by passing a location and a radius parameter. This instructs the Place Autocomplete service to prefer showing results within that circle. Results outside of the defined area may still be displayed. You can use the components parameter to filter results to show only those places within a specified country.
gl_ES: Pode sesgar os resultados a un círculo específico pasando unha localización e un parámetro de radio. Isto instrúe ao servicio de Autocompletar Localización para que prefira mostrar resultados dentro de dito círculo. Os resultados fóra da área definida poden seguir sendo mostrados. Pode usar os  parámetros dos compoñentes para filtrar resultados só naquelas localizacións cun pais especificado.

en: You must agree to the ToS
gl_ES: Debes aceptar os Termos de Servizo

en: You need to confirm this action
gl_ES: É necesario confirmar esta acción

en: You seem located outside the boundaries of the map
gl_ES: Parece que está fóra dos límites do mapa

en: Your free 30 day trial license key has expired. <a href="%1s" target="_blank">Please purchase a valid pro license key to continue</a>.
gl_ES: A súa licencia gratuita de proba por 30 días caducou. <a href="%1s" target="_blank"> Por favor debe comprar unha licencia pro válida para continuar</a>.

en: Your free 30 day trial license key is invalid.
gl_ES: A túa clave de licenza de proba gratuíta de 30 días non é válida.

en: Zoom buttons
gl_ES: Botóns de zoom

en: Zoom in
gl_ES: Ampliar Zoom

en: Zoom level offset
gl_ES: Desprazamento do nivel de zoom

en: Zoom out
gl_ES: Reducir Zoom

en: Zoom step
gl_ES: Paso de zoom

en: all
gl_ES: todo

en: click here for 1000+ free icons
gl_ES: faga clic aquí para obter 1000+ iconas de balde

en: click here for more details
gl_ES: preme aquí para máis detalles

en: click to sort
gl_ES: clic para ordenar

en: contributors
gl_ES: colaboradores

en: culture code
gl_ES: código cultural

en: days left
gl_ES: dias restantes

en: disabled
gl_ES: deshabilitar

en: download GPX file
gl_ES: descargar arquivo GPX

en: edit
gl_ES: editar

en: enabled
gl_ES: habilitar

en: feet
gl_ES: pés

en: hide
gl_ES: agachar

en: language code
gl_ES: código de idioma

en: markers
gl_ES: marcadores

en: meters
gl_ES: metros

en: miles
gl_ES: millas

en: nautical miles
gl_ES: Millas náuticas

en: none
gl_ES: ningún

en: of
gl_ES: de

en: open starter guide
gl_ES: abrir guía de inicio

en: openrouteservice.org (based on OpenStreetMap, Europe only)
gl_ES: openrouteservice.org (baseado en OpenStreetMap, só para Europa)

en: optional
gl_ES: opcional

en: required
gl_ES: requerido

en: results
gl_ES: resultados

en: settings
gl_ES: axustes

en: show
gl_ES: mostrar

en: show all available changelogs
gl_ES: mostrar todos os conxuntos de cambios dispoñibles

en: translate
gl_ES: traducir

en: under
gl_ES: baixo

en: {s} - subdomain
gl_ES: {s} - subdominio

en: {x} and {y} - tile coordinates
gl_ES: {x} e {y} - coordenadas de tesela

en: {z} - zoom level
gl_ES: {z} - nivel de zoom
